Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

AŞAĞISEVİNDİKLİ MAHALLESİNDE ÇOCUKLARIN KATİLİ DERE DEĞİL, DEREYE ATILAN FABRİKA ATIKLARIDIR

AŞAĞISEVİNDİKLİ MAHALLESİNDE ÇOCUKLARIN KATİLİ DERE DEĞİL, DEREYE ATILAN FABRİKA ATIKLARIDIR
11.06.2014 / 08:45
Defalarca yazdım, toplantılarda, seminerlerde dile getirdim. Bakanına, milletvekiline bu sorunu sürekli anlatmaya çalıştım. FABRİKA GÖZ GÖRE GÖRE DEREYE KİMYEVİ ATIKLARINI ATIYOR, KİMSENİN UMURUNDA OLMUYOR. Delil istiyorsanız, Ergene ilçesi Vakıflar mahallesine bir gidip yol boyundaki fabrikaların atıklarını nereye saldığını gözlerinizle görün. Milletvekillerine defalarca söyledim. Çevre komisyonu üyesi Emre Köprülü’ye, “Sayın vekilim, siz bir sürü milletvekilini alıp dere üzerindeki köprüden gösteriyorsunuz. Gelin bir hafta sonu bu rezaletin kaynağına gidelim” dedim. Maalesef kimse umursamadı. Tek bir kişi umursadı, o da bu uğurda ellerini ayaklarını neredeyse kaybediyordu. Uzay mühendisi, Mental A.Ş.’den basın mensubu arkadaşımız Murat Sevgi, Tatarköy mevkiinde bulunan çöpleri keşfi sırasında kimyasal çözünürlüğe kavuşan çöp balçığı içine battı ve az daha yanıyordu.
Muratlı’nın Aşağısevindikli mahallesinde Eğer dereye giden çocuklardan, iki küçücük yavrunun canını alan, biri hala kayıp olan çocuklar temiz bir dereye düşseydi, kurtulma şansları iki kat artardı. Bu ATIKLAR sözde arıtılıp dev büzlerle dereden ayrılacaktı. Yıllar geçmesine rağmen, tek yapılan şey, kepçelerle bu derenin derinleştirilmesi oldu. Evet belki yapsaydı, etseydi gibi laflar klasik gelebilir ama, eğer bu derede gerçekten atıkların akacağı kimyevilerin büzlerle muhafazası sağlanmış olsaydı, bugün o çocuklar hayatta olabilirlerdi. Çünkü o dereye düşen çocuk, önce suda bulunan fabrika atıklarını suyla birlikte yuttuğu için boğazı tahriş olur, belki de o anda nefesini kaybedebilir. Bir diğer husus da, kimyevi atıklar balçık oluşturacağı için, çocuğun kurtulmak için çırpınışlarını sonuçsuz bırakmış olabilir. Şimdi ey sevgili halkım....
Bu çocukların hayatını kaybetmesine sizce dere mi yoksa bu kimyevi atıklar mı neden oldu? Bu bir kaza mı, kader mi, ihmal mi, cinayet mi?
YORUM SİZİN
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR