Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MİLLETVEKİLLERİ SİYASETÇİLER BELEDİYE BAŞKANLARI, HALKIN TOPLU MESAJ KONUSUNDA ŞİKAYETLERİ VAR

MİLLETVEKİLLERİ SİYASETÇİLER BELEDİYE BAŞKANLARI, HALKIN TOPLU MESAJ KONUSUNDA ŞİKAYETLERİ VAR
16.06.2014 / 08:36
Milletvekilleri, resmi kurumlar, dernekler ve bilimum sivil toplum kuruluşları, belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları, kadın kolları, gençlik kolları ve daha aklıma gelmeyen birçok grup, günümüzde yaygın ve ekonomik bir iletişim sistemi olan cep telefonu ile toplu mesaj sistemini uygulamaktadırlar.
Bu uygulama aslında çok güzel bir uygulamadır. Ben çok memnunum. Mesela; Ak Parti Bursa milletvekili Sayın Avukat İsmet Su ağabeyim, bana her özel resmi ve dini günlerde mesaj atar. Bizim Tekirdağ milletvekillerimizin maalesef sadece tribüne oynadığı günümüzde bu benim gururumu okşar. (gazeteciler gününde altı tane Tekirdağ milletvekili varken, sadece Sayın İsmet su aradı. (Bu Tekirdağ’ın ayıbıdır.) Bir de arada Candan Yüceer mesaj gönderir.(diğer konuya da geleceğim ama önce mesaj konusunu aydınlatayım)
Bazı vatandaşlar bana gelerek, “Murat, bize milletvekillerinden veya il, ilçe başkanlarından bayram veya kutlama mesajları geliyor. Bir de bazıları televizyona katılacağı zaman onu bildiriyorlar. Ama, BİZ MİLLETVEKİLLERİNİ VEYA PARTİ BAŞKANLARINI ARAMAYA KALKSAK, NUMARA YAZMIYOR, SADECE İSİMLERİ YAZIYOR. BEN VEKİLİMLE VEYA BAŞKANIMLA KONUŞAMAYACAKSAM, VEYA BANA NUMARALARINI GÖSTERECEK KADAR GÜVENMİYORLARSA, BİZİM VEKİLİMİZ VEYA BAŞKANIMIZ NASIL OLABİLİRLER.” Diyorlar.
VATANDAŞ VEKİLİNE BAŞKANINA ULAŞACAK NUMARALARI MESAJLARDA GÖRMEK İSTİYORLAR. “EĞER NUMARALARI BU KADAR KIYMETLİYSE VEYA YÜZLEŞMEYE KORKUYORSA, MESAJ GÖNDERMESİNLER.” Diyorlar. Artık takdir ve karar onların. Benden iletmesi.
Bizim açımızdan sıkıntı yok. Biz ulaşabiliyoruz ama, sıkıntımız, bizi enayi yerine koymalarıdır. Özellikle milletvekilleri, kendilerini kurnaz sanıyorlar, bedava reklamlarını yapmaya çalışıyorlar. Bize mail atıyorlar, (engelliler günü mesajı, kadınlar günü mesajı, çiftçiler günü mesajı, şu mesajı, bu mesajı falan filan) Yahu biz aptal gibi mi görünüyoruz?
Siz binlerce lira maaş alacaksınız, beş yıl boyunca sizi halka tanıtan gazeteye sırtınızı döneceksiniz, yandaş medya arayışında olacaksınız, ondan sonra üç kuruş ilanı vermeyi bırak, sizin bir branch ücretinizden daha az yıllık aboneliğinizi ödememek için elli tane senaryo üreteceksiniz. Bir milletvekili danışmanı ilan gönderiyor, ardından, “bu ilan değil mesajdır” yazıyor. Hadi ya! En akıllı sen misin sevgili kardeşim. Zaten bu vekilin ne haberini yapıyorum, ne de artık gazete gönderiyorum. Bir tane milletvekili, Tekirdağ ve Muratlı’yı yerel gazeteden takip ettiğini söylüyormuş. Siz önce yıllardır meclis koltuğunda otururken, bir defa ilan verdiniz mi ki yerel gazeteleri takip ediyorsunuz? Bir milletvekili de faturayı aldığı halde, “hiç bir gazeteye abone olmayacağız” demiş. O zaman hiç Tekirdağ’a gelip de basın mensubu aramasınlar. Onlara gazeteci lazım değil.
BASININA SAHİP ÇIKMAYAN, YANDAŞ MEDYA ARAYAN VEKİLLER, ÖNÜMÜZDEKİ YIL HEM SİZE, HEM DE ADAY ADAYLARINA TERLETECEK ÇOK SORUM VAR. YA HALKIN VE BASININ YANINDA OLUN, YA DA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDEN, VATANDAŞIN YANINDA GÖRÜNMEKTEN VAZ GEÇİN. HALKINA, ÖĞRENCİSİNE, SAĞLIK KURUMLARINA, BASININA SAHİP ÇIKMAYAN VEKİLLERDEN HESAP SORMASI HER NASILSA ÖNÜMÜZDEKİ YIL BİZE DE GELİR.
VATANDAŞA TELEFONUNUZU VERMEKTEN KORKMAYIN
BASINA SAHİP ÇIKIN ÇIKMIYORSANIZ, TARAF TUTUYORSANIZ, AÇIKÇA SÖYLEYİN, ÖĞRENCİLERE VE YURTLARA SAHİP ÇIKIN. (MURATLI’DA ÖĞRENCİ YURDU YAPILIYOR, KİMSE YARDIM ETMİYOR.)
PARTİ BAŞKANLARI VURDUMDUYMAZ DAVRANMAKTAN VAZ GEÇSİN.
MADEM Kİ HALKI TEMSİL EDİYORSUNUZ, UYARILARIMIZA KULAK VERİN.
UNUTMAYIN, HER ZAMAN SON SÖZÜ HALK SÖYLER. AMA SANDIKTA, AMA BASINDA. SEÇİM SİZİN, SON KARAR BİZİMDİR.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR