Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI HALKI SORUYOR; MURATLI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ YALAN MI OLDU?

MURATLI HALKI SORUYOR; MURATLI HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ YALAN MI OLDU?
17.06.2014 / 08:52
Şu an tam sayısını bilmiyorum ama, 35 yılın üzerinde kutlanmakta olan Muratlı hıdrellez şenlikleri, gerek yağmur yüzünden, gerekse Soma’da yaşanan maden felaketinden dolayı iptal edildi. Muratlı belediye başkanlığı tarafından, Edip Akbayram’ın getirileceği söylenmekteydi. Tekirdağ Kiraz festivali de, yine Soma felaketi neticesinde ertelenmiş, geçtiğimiz hafta yapılmıştı.
İptal olan Tekirdağ Kiraz festivali yapılınca, herkes Muratlı Hıdrellez şenliklerini beklemeye başladı. Halk, “belediye Hıdrellez şenliklerini erteledi ama Tekirdağ bu festivali yaptı. Muratlı belediyesi bu şenlik için zaten bütçe ayırmış, sanatçıyı da belirlemişti. Şimdi önümüzde Ramazan var. Herkes oruçlu oruçlu konsere gidemeyeceğine göre, bu konser yalan mı oldu? Her belediye etkinliğini yapıyor. Muratlı belediyesinin zaten başka bir faaliyeti yok. Bir geleneksel Hıdrellez şenliğimiz vardı, o da yapılmıyor. Onlarca yıldır düzenlenen bu şenliğin bu yıl kutlanmaması, Muratlı’nın ayıbı ve eksikliğidir. Herkes bekliyor, yapılıp yapılmayacağı konusunda da kimse bir şey söylemiyor. Birileri bir açıklama yapmalıdır” dediler.
Bakalım; Muratlı yıllardır bir arpa boyu gidemedi ve tüm ilçelerden geri kaldı. Bu durumda bir değişiklik de görünmüyor. Umarım halkın tek eğlencesi ve geleneksel olan şenlik de artık siyasi irade eksikliğinden öğretmenevi ve tarihi postane gibi yok olmaya yüz tutan değerlerimizin içine katılmaz.
SAYIN CHP’LİLER; YILLARDIR DSP’Lİ OLAN ŞİMDİKİ, BAŞKANINIZI SUÇLADINIZ, ARKASINDAN ATAN İNSANLAR 30 MARTTAN SONRA KUTLAMA KUYRUĞUNA GİRDİ.
HEP DERSİNİZ YA; “SUSMA SUSTUKÇA SIRA SANA GELECEK” DİYE, BUYRUN ŞİMDİ SİZİN BELEDİYENİZ. SİZ MURATLI’NIN SORUNLARINI İLETİN.
HER ŞEYİ MURAT’TAN BEKLEMEYİN. SİZ DE BİRAZ DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR