Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SESLENİYORUM; “SU KUYULARINDA TAHLİL YAPILIP KAMUOYUNA AÇIKLANSIN”

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE SESLENİYORUM; “SU KUYULARINDA TAHLİL YAPILIP KAMUOYUNA AÇIKLANSIN”
18.06.2014 / 08:46
Defalarca yazdım, şahsen söyledim, toplantılarda milletvekillerine ve belediye başkanlarına söyledim. “ZEHİRLENİYOR OLABİLİRİZ, BUNU ARAŞTIRIN” Dedim. Ama, ben çaldım, ben söyledim, ben dinledim. BU SUYU VALİSİNDEN, KAYMAKAMINDAN, GARNİZON KOMUTANINDAN, EMNİYET MÜDÜRÜNDEN, DOKTORLARINDAN, VATANDAŞA KADAR HERKES İÇİYOR. CESARET EDEMEYEN HAZIR SUYA TALİM EDİYOR.
Geçtiğimiz yıl, içtiğimiz suların içinde ARSENİK, SİYANÜR, CIVA VE AĞIR METALLER gibi zararlı ve hayati tehlikesi bulunan, ölçümlerde oranlarının arttığı gözlenirse, kansere veya daha vahim olan ölüme neden olabileceğini yazmış, bilimsel olarak verilerini köşemde aleniyetle izah etmiştim. Bilimsel kavramlardan anlamadığını bildiren birçok okuyucuya da basit olarak gerekli ölçüm ve inceleme yapılmadığı zaman, sonuçların vahim olacağını belirtmiştim. Bu yazıya istinaden, TÜM BELEDİYELERİN BU İŞİN TEK MERKEZİ OLAN REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA MERKEZİNDEN ALINMIŞ KUYU SUYU ÖLÇÜM BELGELERİNİ AÇIKLAMALARINI VE HALKIN BİLGİSİNE SUNMALARINI, BUNU DA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN ZARURİ TALEP ETMESİ GEREKTİĞİNİ YAZMIŞTIM.
Şu anda fabrika atıklarının derelere akması, derelerin güzergahından gelen kimyevi atıkların, toprak altına sızarak yer altını zehirlediğinin düşünülmesi halinde, kansere neden olan zehirin gerek tarlalardaki bitkilerin toprağa karışması sonucu yaşadığımız risk, gerek geçenlerde Muratlı Aşağısevindikli mahallesinde üç evladımızın zehirli suda boğulması görünürken, ASIL TEHLİKE, TEKİRDAĞ’A SU GİDEN KUYULARIN BU ZEHİRLİ DERE YANINDAKİ MAHALLEDEN GİTTİĞİ DÜŞÜNÜLÜRSE, TAHLİL SONUÇLARINI ÖĞRENİP RAHATLAMALARI HAKLARIDIR.
Zehirli dere, Çerkezköy, Çorlu, Saray, Ergene ve Muratlı ilçelerinden geçmekte olup bu ilçelerde kuyu tahlil ölçümleri yapılmalıdır.
ÖNEMLİ UYARI; BU TAHLİLLER (PH) ÖLÇÜMLERİ OLURSA, GERÇEĞİ YANSITAMAZ. ARSENİK, SİYANÜR, CIVA VE AĞIR METALLER İÇİN KESİN SONUÇ, REFİK SAYDAM HIFZISSIHHA MERKEZİNDEN ELDE EDİLİR.
Tekirdağ il sağlık müdürlüğüne ve Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak’a sesleniyorum; Bu işe siz el atarsanız, inanıyorum ki güvenle suyumuzu korkmadan içebiliriz. En büyük risk, Aşağısevindikli, Ballıhoca, Muratlı ve Yeşilsırt bölgeleri ve dolayısıyla Tekirdağ’dır. Her şey sağlığımız için. KANSER RİSKİ HAYATIMIZI TEHDİT EDEBİLİR.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR