Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SÜLEYMANPAŞA-KUMBAĞ HALK OTOBÜSLERİ NEDEN KALDIRILDI?

SÜLEYMANPAŞA-KUMBAĞ HALK OTOBÜSLERİ NEDEN KALDIRILDI?
30.06.2014 / 10:02
Bir gün Kumbağ esnaflarından S.E.’den bir telefon geldi. S.E. çok üzgün, kırgın ve öfkeliydi. “kardeşim, yaz ayına girdik. Kumbağ bir sahil bölgesi ve Süleymanpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Eğer ilçesi mahallesine toplu taşıma otobüsü hizmetini kaldırıyorsa, bunda bir haksızlık var. Vatandaşı tek araca zorunlu kılmaya kimsenin hakkı yoktur. Eğer ben bu ilçede yaşıyorsam, ilçenin anlaşmalı olduğu otobüs firmasından, toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmak hakkımdır. Bize D4 yetki belgesi falan gibi ucuz mazeretler öne sürüyorlar. Ben her ne kadar işyeri çalıştırsam da, aynı zamanda fabrika servisi çeken aracım da mevcuttur. Bu nedenle bu işin mazereti olmaz. Bu uygulama yüzünden vatandaş, “minibüsle gidecek olduktan sonra, biraz daha ekler Şarköy’e giderim” demekte ve nitekim oraya gitmektedir. Bu nasıl bir uygulamadır. Mağduruz.” Dedi.
Bu işin mazereti yoktur. Tekirdağ Büyükşehirse, büyükşehirden kalkan araçların mücavir alan kapsamında her yere gidebileceği aşikardır. Belge sorunu varsa, o firma veya şoförün sorunudur. MADEM YETKİ BELGESİ SORUNU VAR, İSTANBUL EMİNÖNÜ’NDEN KALKAN BİR TOPLU TAŞIMA OTOBÜSÜ, NASIL OLUYOR DA KARTAL-MALTEPE GİBİ NEREDEYSE İSTANBUL-TEKİRDAĞ ARASINDAN FAZLA OLAN MESAFEYE GİDEBİLİYOR? ÇÜNKÜ BÜYÜKŞEHİR KAPSAMI İÇİNDEDİR. Topkapı-Sirkeci kadar bile olmayan ve adeta tabiri caizse ilçenin burnunun dibinde olan bir MAHALLEYE toplu taşıma aracı gitmiyorsa, burada büyük bir sorun var demektir. Umarım böyle bir sorun yoktur ve her zamanki gibi toplu taşıma araçları bu mahalleye gider. Aksi Kumbağ’lı vatandaş ve esnafın tepkisi ile karşılaşılacağı aşikardır. Umarım yetkililer bu sorunu bir an evvel çözer.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR