Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI HALKI TEPKİLİ; “BİZ BÖYLE BÜYÜKŞEHİR İSTEMİYORUZ”

MURATLI HALKI TEPKİLİ; “BİZ BÖYLE BÜYÜKŞEHİR İSTEMİYORUZ”
01.07.2014 / 08:47
Muratlı halkı, bir süredir Büyükşehir tarafından alınan kararlar nedeniyle yapılan uygulamalara isyan ediyor. Önce su fiyatlarının artmasıyla başlayan tepki, RAMAZAN AYININ GELMESİYLE, TEKİRDAĞ ESNAF SANATKÂRLAR ODASI TARAFINDAN RAMAZAN PİDE FİYATLARININ İKİ LİRA OLARAK BELİRLENMESİNİN ARDINDAN ARTARAK BÜYÜMEKTEDİR. Vatandaşlar, “Bize, Büyükşehir olunca, HAYAT STANDARTLARIMIZIN DAHA DA İYİ olacağı söylenmişti. Biz böyle bir hayat istemiyoruz. BİZİM SUYUMUZU, EKMEĞİMİZİ KENDİ İLÇE KURUMLARIMIZ BELİRLESİN. Benim kullandığım su bedelini Muratlı belediyesi belirlesin. Benim alacağım Ramazan pidesinin fiyatını kendi esnaf sanatkârlar odam belirlesin. Tekirdağ Esnaf odası benim ilçeme karışmasın. Türkiye’nin neresinde 2 liraya Ramazan pidesi satılıyor? Yazıktır günahtır, böyle giderse hiç birimiz pide almayacağız.” Demekteler.
Ben de soruyorum; Asgari ücret tam tutarını bilmemekle birlikte 850-900 lira civarında. Bir ailenin kira bedeli, Pazar alış-verişi, elektrik-su-telefon bedeli, okuyan çocuk masrafı v.b. varken, siz sadece Ramazan pidesini zenginlerin mi yemesini istiyorsunuz? Gariban aileler Ramazan pidesi yemesin mi? Millet üç-otuz paraya çalışıp, oruç tutup, Ramazanın olmazsa olmazı pideyi alıp ailesiyle yiyemeyecek mi? YAZIKTIR, GÜNAHTIR.
Ayrıca, Esnaf sanatkar odaları birliğinin 5362 sayılı kanunun 62.maddesine istinaden 28-02-2014 tarih ve 3/3 sayılı kararı ile onaylanmış olup, FIRINCI DÜŞÜK FİYATLA VATANDAŞA PİDE SATTIĞINDA YİNE 5362 SAYILI KANUNUN 11-23 VE 24.MADDELERİ UYARINCA CEZAİ İŞLEM UYGULAYACAĞINIZ İÇİN VATANDAŞIN UCUZ PİDE ALIMINI DA ENGELLEMİŞ OLUYORSUNUZ.
İlk günden bakkallar ve fırınların önünde büyük tartışmalar yaşandı. Bu durum ileriki günlerde daha birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Sayın Sami Kayın; Bu konuda Tekirdağ ve Muratlı’da bir değerlendirme yapmanızı temenni ediyorum. Size hatırlatırım ki, TÜRKİYE ESNAF SANATKÂRLAR DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN BENDEVİ PALANDÖKEN’E SİZİN YANINIZDA YÖNELTTİĞİM BİR SORUDA, “TEKİRDAĞ’DA BAZILARI ODA SEÇİMLERİNDE YANLIŞ YAPTI. GÖZÜM ÜZERLERİNDE OLACAK. YANLIŞ YAPAN BEDELİNİ ÖDER” DEMİŞTİ. Türkiye’de başka bir yerde 2 liraya Ramazan pidesi satılıyor mu? Bu fiyattaki bir pideyi her vatandaş alabilir mi? Bunu değiştirmek için bir çalışmanız olacak mı? Dar gelirli ailelerin Ramazan pidesi alamaması sizi rahatsız etmez mi? Ramazan hoşgörü, paylaşma ve dayanışma ayıdır. Gelin bu konuda halka yardımcı olun, biz de, “Helal olsun başkana, halkı için fedakârlık yapıyor” diyelim. Sizin bu konuda gereğini yapacağınıza inanıyorum. Ayrıca Sayın Palandöken’le bu konuyu görüşmeyi düşünüyorum.
Bir diğer konu da, herkeste yanlış bir düşünce hakim. Halk, bu belirlemeleri, sadece Büyükşehir belediyesinin yaptığını sanıyor ve, “biz halka yardımcı olsun diye seçtik, o suyumuza pidemize zam yaptı” deniyor.
Bu belirlemeleri belediye başkanı yapmıyor. BÜYÜKŞEHİRLERE, KAMU KURUMLARINDAN DEVLET MEMURLARI ATANMAKTA VE DAİRE BAŞKANLARI DEVLET KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTEDİR. Örnek olarak, ben köy yollarıyla ilgili köşemde yazı yazdığımda, bu Özel idare müdürlüğünün yetkisindeydi. Şimdi Özel idare Büyükşehir bünyesine geçti ve bu işlere Büyükşehir belediyesi karışıyor. KISACA, BU UYGULAMALARIN BİRÇOĞU, KAMU KANUNLARI ÇERÇEVESİNDE YAPILMAKTA VE SADECE BELEDİYE BAŞKANI YETKİSİNDE OLMAMAKTADIR. Bu nedenle, Büyükşehir belediye başkanlığının ilgili ilçe kurumlarına yazı yazarak bu konuda halkı bilgilendirmesi gerekmektedir. Böylece halkın tek taraflı suçlu arayışının önüne geçilir.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR