Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI HALKINA EĞİTİM ŞART ÇÖP KONTEYNIRINDA AKIL ALMAZ BENCİLLİK

MURATLI HALKINA EĞİTİM ŞART ÇÖP KONTEYNIRINDA AKIL ALMAZ BENCİLLİK
03.07.2014 / 08:51
Bu Muratlı halkını anlamakta güçlük çekiyorum. O kadar, “ben yaparım, ben ederim, sen benim kim olduğumu biliyor musun?” zihniyetinde insan var ki, insanın kızmaması elde değil. Şimdi de ilçede çöp krizi baş gösterdi.
ÇÖP KONTEYNIRLARI KİMSENİN MALI DEĞİL, KAMU MALIDIR. HER VATANDAŞ BUNLARI ORTAK VE BAKIMLI KULLANMAK ZORUNDADIR. Bu konuda belediye, vatandaş ve temizlik firmasında üç kesim de suçludur.
1- TEMİZLİK FİRMASI SUÇLUDUR: Temizlik firması çalışma ve hijyen yönünden tam bir fiyaskodur. İlk hataları, su deposu mevkiinde çöp kamyonlarını mahalle halkının burnunun dibine koyuyorlardı, şimdi kaldırdıkları söyleniyor. Ayrıca, sabahın alaca karanlığında, evlerin dibinde gürültüyle kamyonu çalıştırarak çöpleri alıyorlar, ondan sonra ara ki bulasın. Her taraf çöp içinde gün sona eriyor. Bir de sabah işçi servis duraklarının orada görevlendirdikleri engelli vatandaş, verilen talimatları yapıyor, kendisine sözümüz yok. Ama amirleri bu kardeşimizin oraları süpürme saatlerini değiştirmeli. Herkes toz içinde kalıyor. Ayrıca, Nazım Sav caddesinde üç-dört apartman bir çöp konteynırı kullanıyor, bunda da kahvehane veya birahanenin önüne çekildiğinde aileler çöp atarken rahatsız oluyor. Buraya çöp konteynırı şart.
2- VATANDAŞ SUÇLUDUR: Vatandaş toplum ahlakında sınırları zorlamaya devam ediyor. Bir kişi belediyeye gelip çöp konteynırı talebinde bulunuyor, birkaç gün sonra tekrar talepte bulununca, yapılan incelemede, bu kişinin evinin bahçesine yeni çöp konteynırını sarıp sakladığı ve “eskiyince bunu kullanırım” dediği tespit ediliyor. Bir başka mahallede, herkes bir çöp konteynırını sahipleniyor ve bir başkasına çöp attırmıyor. Çöp konteynırı kimsenin malı değildir.
BELEDİYE SUÇLUDUR: Çöp konteynırları, kamuya, yani Muratlı’nın tüm halkına ait olup şahsa hizmet veren bir şey değildir. Artık Muratlı belediyesinin zabıtasının çalışma vakti gelmiştir. Eğer halkın ihtiyacına ve kamu malına engel olanlara cezai işlem yapılmazsa, sadece Muratlı halkını bağlayan bir durum olmaktan çıkmış demektir. Oy kaybetme mantalitesiyle cezai işlem uygulamayarak zabıtanın işlevsizliği, Büyükşehir tarafından cezalandırılıp hakkında işlem yapılabilir. BENİM ÖNERİM, SAYIN KADİR ALBAYRAK NASIL İTFAİYE HİZMETİ İÇİN TEKİRDAĞ’DAN PERSONEL GÖNDERDİYSE, MURATLI’NIN TÜM ZABITA EKİBİNİ TEKİRDAĞ’DAN GETİRİP BURADAKİLERİ TEKİRDAĞ’A ALMALIDIR.
YOKSA ÇÖP KONTEYNIRI VE TEMİZLİK HİZMETLERİNİN YANINDA, DAHA BİRÇOK CEZAİ İŞLEM UYGULANMAYAN YERLER AYNI HATALARI İŞLEMEYE DEVAM EDECEKLER.
ŞİMDİ TEMİZLİK ZAMANI, ŞİMDİ HİZMET ZAMANI, ŞİMDİ BÜYÜKŞEHİR ZAMANIDIR.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR