Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI-TEKİRDAĞ YOLUNDA İNSANLAR ÖLÜYOR KARAYOLLARI 18.BÖLGE MÜDÜRÜ NE YAPIYOR?

MURATLI-TEKİRDAĞ YOLUNDA İNSANLAR ÖLÜYOR KARAYOLLARI 18.BÖLGE MÜDÜRÜ NE YAPIYOR?
07.07.2014 / 08:51
Ben bu bürokratları anlamakta güçlük geçiyorum. Biz gazeteciler, sadece bir konuda değil, halkın sorunlarını içeren her konuda elimizden geleni yaparken, sadece bir yetki bölgesi olan bürokratların, öncelik taşıyan görevlerini yerine getirmemesi bizi aşırı derecede üzmektedir.
Muratlı-Tekirdağ karayolu, her gün binlerce aracın geçtiği, Tekirdağ ile Edirne’yi, ayrıca yurt dışı sınır kapısını birbirine bağlayan önemli bir yoldur. Bu yol yapılmaya başlandığında, Tekirdağ Akport limanına bağlantılı olarak gümrük güzergâhı için önemli rol oynayacağı söylenmiş ve yolun tesviyesinden iki yıl sonra mükemmel bir asfalt olacağı söylenmişti. Bunun boş bir vaat olduğu ortaya çıktı. Bizler defalarca yazdık-çizdik, en sonunda 18. karayolları müdürünün emekliliği istendi. Bunu da bana Muratlı-Tekirdağ karayolunun sorunlarını anlattığım Ak Parti Tekirdağ milletvekili Sayın Ziyaeddin Akbulut söyledi.
Muratlı-Tekirdağ yolunun Tekirdağ F Tipi cezaevi önündeki kısmı, şoförlerin tabiriyle adeta (kabak) olmuş. Yol özelliğini tamamen kaybederek gerek patates tarlası gibi delik-deşik, gerekse buz pateni sahası gibi kaygan hale gelmiş. Oyulan yerler ise, yamalı bohça gibi çukurlara birkaç kürek mıcır atılarak doldurulmuş.
Daha önce de yazılarımda ifade ettiğim gibi, Başbakanın bürokratlara, “milletvekillerine yardımcı olun, onların dediklerini yerine getirin” talimatı varken, benim Ak Parti milletvekillerine bu sorunları iletmeme ve milletvekillerinin de kamu mensubu sorumlu müdürlere bu konuda talimat vermesine rağmen, milletvekillerinin bu talimatlarını hiçe saymalarını büyük bir cesaret olarak görüyorum. Fakat burada cesaretten çok hizmetin ön planda olması gerektiğini düşünüyorum. BU YOLUN YAPILMASI İÇİN DAHA KAÇ CANIN FEDA EDİLMESİ GEREKİYOR? DAHA KAÇ ARACIN KONTROLDEN ÇIKIP ŞARAMPOLE YUVARLANMASI VEYA ZİNCİRLEME KAZASI OLMASI GEREKİYOR?
Ayrıca, bu sorunları değerlendirmeye alan ve karayolları 18.şube müdürlüğü vasıtasıyla bölge müdürlüğüne ileten Valiliğimize bu konuda bir cevap verilmesi de, kabul edilemez. Mülki amirliğin yazışmalarına cevap vermekle mükellefsiniz. Basına bu konuda açıklama yapmakla mükellefsiniz. Köşe yazıma bir cevap vererek halkı bilgilendirmem konusunda bana somut bir bilgi vermekle mükemmelsiniz.
Duyumlarıma göre, BU YOLA SADECE STATİK KAPLAMA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORMUŞSUNUZ. BU PARA DEVLETİN PARASIDIR. GEÇİCİ OLARAK BU İŞLEMİ YAPIP, TEKRARDAN KISA ZAMANDA BOZULACAK YOLA İKİ MASRAF YAPILMASI NE KADAR DOĞRU?
BU KONUDA BU SEFER YAZILI BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUM. AKSİ TAKDİRDE BU İŞİ MİLLETVEKİLLERİ VASITASIYLA MECLİSE TAŞIYACAĞIM. DAHA FAZLA CAN VE MAL KAYBI İSTEMİYORUZ.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR