Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SÜLEYMANPAŞA OTOGARINDA HALK VE FİRMA ÇALIŞANLARI TEPKİLİ; “BELEDİYE ESKİ OTOGAR LOKANTA GİRİŞİNİ AÇSIN”

SÜLEYMANPAŞA OTOGARINDA HALK VE FİRMA ÇALIŞANLARI TEPKİLİ; “BELEDİYE ESKİ OTOGAR LOKANTA GİRİŞİNİ AÇSIN”
09.07.2014 / 08:44
Bu meslekte gün geçmiyor ki, insan garipliklerle karşılaşmasın. Ülkemizin fıkra zengini bir toplum yapısına sahip olması boşuna değil. Çünkü hemen hemen her gün fıkra misali olaylar yaşanmaktadır. Bunlardan biri de, Süleymanpaşa otogarında cereyan etmektedir.
Otogarda, taşınmazı belediyeye ait bir lokanta mevcut. Bu lokanta, Süleymanpaşa otogarına hizmet veriyor. Bu lokantada yemek yemek isteyen otogar çalışanlarından bir kişi, ortalama 70-80 metreyi dolanacak, otogarın dışına çıkacak, yemeğini yedikten sonra aynı mesafeyi katederek geri otogara girecek.
Önceleri, tam da lokantanın kapı yanından, hem otogara giriş yeri varmış hem de lokantanın kapısı otogar içine açılıyormuş. Vatandaşlar, “önceleri yolcu araçtan inince, hemen bu girişten geçerek istediği yere gitmek için güzergahına bağlı aracına biniyordu. Şimdi, toplu taşıma otobüsünden inip, kapıyı göremeyince, çekip gidenler var. Lokantayı kullanmak isteyen vatandaş, yemeğini pencereden almakta, otogarın içine kurulmuş masalarda yemek yemektedir. Lokanta olarak işletilen dükkan, belediyeye ait olduğu için tadilat da yapılamıyor. Aynı şey, duvarla kapatılmış giriş için de geçerli.
Gerek vatandaşlar olsun, gerek otogardaki firma şoför ve bilimum çalışanları olsun, bu lokanta yanındaki eski giriş yerinin açılmasını istiyorlar. OTOGAR LOKANTASININ GİRİŞİ, OTOGAR İÇİNDEN OLUR.
Ayrıca, özel araçların firma peronlarını işgali nedeniyle de bir hayli serzenişleri var. Bir firma şoförü, “Biz kooperatifiz. Bizim 30 tane aracımız var. Her giriş-çıkış için 7 lira ödüyoruz. Ortalama en az 250-300 lira günlük para ödüyoruz. Ama, özel araçlar para ödemediği gibi, peronlarımızı da işgal ediyorlar.” Dedi. UMARIZ SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ HALKIN FERYADINI DUYAR VE ESKİ GİRİŞ KAPISINI AÇAR.
BURS TALEBİ: İzmir-Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okumakta olan bir öğrenci için burs aranmaktadır.İlgilenenlere duyurulur.
İrtibat: GSM:0536 449 45 69 MAİL:hunter-scorpion@hotmail.com
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR