Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİR SKANDALI KAYMAKAM ÖNLEDİ KADERİNE TERKEDİLMİŞ ŞEHİR, “MURATLI”

BİR SKANDALI KAYMAKAM ÖNLEDİ KADERİNE TERKEDİLMİŞ ŞEHİR, “MURATLI”
04.11.2014 / 09:30
Maalesef Muratlı’nın dertleri saymakla bitmiyor. Bu yazımı yazdığımda, Muratlı’nın kurtuluşuydu. Fakat görünen o ki, Muratlı’nın kurtulması imkansız görünüyor.
Öncelikle, Muratlı belediyesinin Muratlı’nın kurtuluş programını basına arz etmemesinden dem vurmak istiyorum. Belediyenin basından sorumlu bir birimi olmayabilir ama, bir davetiye mail veya telefon imkanı da mı yok?
Ayrıca, sayın belediye başkanının böyle etkinliklerde herkese hitap ederken, basını sürekli unuttuğu mu yoksa kasten mi söylemediğini çözemedim.
Tören bitiminde, saat 13.00 de, ünlü bir tiyatro grubunun, toplumsal içerikli(uyuşturucunun zararları) bir tiyatro gösterisine 20 kişinin katılması da üzücü bir durumdu. Demek ki, yeterli tanıtım yapılmamış.
En üzücü olanı da, Roman mahallesi olarak bilinen TURAN MAHALLLESİNDE YAŞANAN BİR DURUMDU.15-16 yaşında engelli bir kız, Hak’kın rahmetine kavuşmuş. Bir tane bayan naaş yıkayıcı bulamamışlar. Mahalle Muhtarı Hasan Yüce, İlçe Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu’nu, ben de Büyükşehir basın ve halkla ilişkiler müdürü Ahmet Poyraz’ı aradım. Sağ olsunlar, Sayın Hersanlıoğlu, sorunu çözdü. Akabinde yine Sayın Ahmet Poyraz da, eğer bulunamadıysa Büyükşehir’den gönderilmek üzere görevlinin hazır olduğunu söyledi. Ben her ikisine de, duyarlılıkları sebebiyle acılı aile adına teşekkür ederim. Bu konuda bir açıklama yapan Turan mahallesi muhtar yardımcısı Sebahattin Eşer;
“Bizim cenazemiz, öğle namazına müteakip defnedilecekti. Ama, bize bir naaş yıkayıcısı bulamadılar. Ayrıca, bizim mahalleye mezarlık çok uzak. Belediyenin mezarlığa cenaze yakınlarını götüren minibüs maça gitmiş. Biz o kadar yolu yürümek zorunda kalacağız. Tekirdağ’da, Çorlu’da, her işi belediyelerin cenaze işleri yapıyor. Muratlı’da bu işi yapacak kimse yok mu” demesi, ilçe olarak eksikliklerimizin ne kadar vahim olduğunun göstergesidir.
Bir diğer konu da, Hacı Rafet Gümüş lisesidir. Muratlı’nın tüm etkinliklerine ev sahipliğini en iyi şekilde gerçekleştiren bu okula maddi ve manevi destek şarttır. Ev sahibi olduğu için, bu okulun yapmış olduğu çalışma ve masrafları bilen var mı? Sahne dekorundan ikramına kadar birçok şey yapılıyor. Hiç kimse, “arkadaş, siz sürekli etkinlikler düzenliyorsunuz. Bunun için bir ihtiyacınız var mı” diyen kaç kişi var? Okulların maddi bütçesi belli, bu konuda destek olmak gerekir. Burada belediyeye çok iş düşüyor.

YARIN: Kaderine terkedilen şehir-2 (Muratlı’yı büyükşehir kaderine terketmiş)
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR