Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sosyal Güvenlik şemsiyesi delik deşik oldu
Kavaklı’da  Tarım Organize Sanayi Bölgesi  Kuruluyor
Klasik Araçlar  18 Mayıs’ta  Uzunköprü’de

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BEN “BİMER”E ŞİKAYET ETTİM TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE DE ŞİKAYET EDECEĞİM

BEN “BİMER”E ŞİKAYET ETTİM TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE DE ŞİKAYET EDECEĞİM
07.11.2014 / 09:16
Son aylarda TESKİ’YE sorumluluğu atarak, Muratlı belediyesi, su faturalarına 20 ton limit koymuş. Ama faturaları iki-üç aylık göndererek ton miktarının 60-70-80 tona ulaşmasını sağlayarak limit geçtiği için faturaları % 50 zamlı tahsil ediyor. Ben ve eşim bizzat belediye başkanı Nebi Tepe’ye durumu anlattık. Kendisine, “faturaları aylık gönderseydiniz, biz limiti aşmazdık. Limiti aştığımız için biz değil ekibiniz sorumludur” dedik. O da eski ve yeni faturaları alarak cebine koydu. Aradan üç ay geçti ve bize 154 lira fatura geldi. Eski faturayı düzeltmedikleri gibi, bu fatura daha kabarık geldi. Nebi Tepe de eski faturaları iade ederek, “yapacağımız bir şey yok, Büyükşehirden kaynaklanıyor” dedi. Nasıl Büyükşehir’den kaynaklanıyor? SEN BANA FATURAMI HER AY GÖNDER BAKALIM YAPACAK BİR ŞEYİN VAR MI YOK MU GÖRELİM.
Kadir Albayrak’tan sonra en çok iş beklediğim Halim Orta, kartında eliyle yazdığı cep numarasını yanlış yazmış. Telefonunu buldum, Aradım, telefonunu da açmıyor. Görünen o ki Sayın hocamdan da bir şey beklemek anlamsız olacak. Ben de yasal hakkımı kullandım ve Başbakanlık şikayet hattı “BİMER”E şikayet ettim. Ardından Tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim. Vatandaş sahipsiz değil. Hem aylık fatura göndermiyorlar, hem de fatura ton miktarını faturadaki ay sayısına bölmüyorlar. Haksız alınan parayı, iade etmeleri gerekir.
ŞİKAYET DİLEKÇEM AŞAĞIDADIR.
BAŞBAKANLIK, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI, ÇEVRE BAKANLIĞI VE İLGİLİ TÜM BAKANLIKLARA ŞİKAYETİMDİR
MURATLI BELEDİYESİ HAKSIZ SU BEDELİ ALIYOR
Tekirdağ’ın Büyükşehir olmasıyla birlikte, su hizmetleri TESKİ adlı birime devredildi. Ama tahsilatı yine Muratlı belediyesi yapıyor. Biz önceleri, iki ayda bir 50 lira su bedeli ödüyorduk. Fakat belediye, Büyükşehir’e geçmeyi bahane ederek, yeni düzenleme için iki ay fatura göndermedi. Ardından yeni düzenlemeyle, 20 tonu geçince, faiziyle ödeme yapılması gerektiğini bahane ederek,37 ton su bedeli için bizden 145.28 lira para tahsil etti. TABİ BUNA KATI ATIK BEDELİ DE İKİ KAT EKLENMİŞ, ÇEVRE TEMİZLİK BEDELİ DE. Şimdi de üç ay fatura göndermeyip, limiti geçirdiler ve yine iki kat para alıyorlar. “Aylık fatura gönderin limiti kasten geçirmeyin, kasten üç aylık fatura gönderiyorsunuz” dediğimizde, bizzat belediye başkanı, “bizim suçumuz yok, Büyükşehir yapıyor” diyorlar. Ton limiti koyarak ve iki-üç ay fatura göndermeyerek limiti kasten geçiren ve ton bedelinin yarısı kadar katı atık bedeli alan, ayrıca buna bir de çevre temizlik vergisi ekleyerek, aylık 14-15 ton suya fahiş bedel alan Muratlı belediyesinin haksız kazanç uyguladığını beyan eder, gereği yapılarak haksız alınan su bedelinin iadesini arz ve talep ederim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR