Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

(TESKİ’YE) ARTIK GÜVENMİYORUM

(TESKİ’YE) ARTIK GÜVENMİYORUM
10.11.2014 / 09:17
Tekirdağ Büyükşehir olup, Kadir Albayrak Büyükşehir belediye başkanı olunca, herkesin büyük beklentileri vardı. Sanki sihirli değnekle her şey düzelecek gibi bir beklenti içine girildi. Ama görünen o ki, daire başkanlıklarının yerine getirmediği işler için halk “belediye başkanı işini yapmıyor” demektedir. Oysa, görünen o ki daire başkanları ne basını ne başkanı dikkate almıyor.
Ben Sayın Halim Orta hocamı yıllardır tanırım. Değerli bir insandır. Ama bu tarihten itibaren kendisine güvenim kalmadı. Bir Muratlı belediyesine hükmü geçmeyen TESKİ başkanı olarak diyecek bir şey bulamıyorum.
İki yıl önce, babası Değerli büyüğüm İsmet Orta’nın başkanlığını yaptığı yaşlılar yurdunun Çorlu’daki kahvaltı programına katılmıştım. Sayın Halim hocam kartını vermiş ve üzerine cep telefonunu yazarak, “her zaman arayabilirsin” demişti. Ama ne hikmetse, Teski daire başkanı olunca ulaşılmaz oldu.
Muratlı Yeşilsırt mahallesindeki foseptiğin dereye akma konusu olsun, bu mahallenin anayola gidilen bir kilometrelik yol üzerindeki köprünün kanal yolu olmadığı için su taşkını olsun, 12 belediyenin içme sularının Hıfsızsıhha sonuçlarını talep etmeme rağmen gönderilmemesi olsun, hiç birini umursamadığı gibi, Muratlı belediyesinin 2-3 ay fatura göndermeyip 20 ton limit getirerek limit aşımında %50 haksız zam almasını yazdığım halde, hem telefonunu açmıyor hem de bir çözüm üretemiyorsa, demek ki artık TESKİ’YE güvenmek hayal olacak. Madem Muratlı belediye başkanı Nebi Tepe, “bu büyükşehirin sıkıntısı, bunu aylara bölüp düzeltiriz” diyerek aylarca faturayı cebinde gezdirecek, hem de “yapacak bir şey yok, bunu biz değil büyükşehir yapıyor” diyecek, Büyükşehirde TESKİ BİR AÇIKLAMA YAPMAYACAK. Böyle hizmet olmaz. Madem düzeltmeyecekti, neden onca zaman cebinde gezdirdi? Olmayacağını söyleseydi, aynı gün Tüketici mahkemesine şikayette bulunacaktım. Üstelik 84 liraya, 42 lira katı atık vergisi alınır mı? Üstüne üstlük bir de buna çevre temizlik vergisi alınıyor. El-insaf.
Vatandaş şikayet edecek yer bulamıyor. Ne Muratlı belediyesi, ne Teski’den çözüm yok.
Ama ben bu işin peşini bırakmam. BİMER’E ŞİKAYET ETTİM. Oradan gelecek cevaba göre, tüketici mahkemesine, Avrupa insan hakları mahkemesine, gerekirse Avrupa basınında tanıdığım medya mensuplarına kadar bu olayı taşımaya kararlıyım. Büyükşehir olduk diye küçük maaşla büyük paralar ödeyecek değiliz. 850 BİN (tam sayıyı bilmiyorum) Tekirdağ’lıya da sesleniyorum; Hakkınızı arayın, BİMER’E ŞİKAYET EDİN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR