Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KREDİ DOSYA MASRAFINI ALACAK OLANLAR; TELEFONLA DANIŞMANLIK MESAJLARINA KANMAYIN

KREDİ DOSYA MASRAFINI ALACAK OLANLAR; TELEFONLA DANIŞMANLIK MESAJLARINA KANMAYIN
13.11.2014 / 09:08
Son günlerde kamuoyunda sıkça gündeme gelen bir düzenleme, halk ve bankalar arasında bir kaosa neden olmakla birlikte, bu işi fırsata çevirmek için kurulan hukuk danışmanlık şirketleri, ipin ucunu iyice kaçırdı. Öyle ki, işleri insanları tacize kadar götürmeye başladılar.
Arkadaş, yasa diyor ki, “bu güne kadar almış olduğunuz kredilerin dosya masrafı bedelini geriye dönük on yıl içerisinde alabileceksiniz”
İyi güzel de, bu konuda madem bir düzenleme yapıldı,(iyi de oldu) bu konuda vatandaşı neden detaylı olarak bilgilendirmiyorlar? Bankalar olur olmaz sözde indirim, kampanya, çippara v.b için mesajla bildirim yaparken, iş geri para ödemeye gelince, neden vatandaşları fırsat düşkünlerinin eline atıyorlar?
Madem ki mesajla kredi verileceğini söylüyorsunuz, neden vatandaşa, “kardeşim, biz senden dosya masrafı aldık, gel şimdi al, o paraları geri ödüyoruz” demiyorsunuz?
Hem böylece devletin hizmet birimi olan Tüketici hakem heyeti başkanlığını da mecburen ödeyeceğiniz para için meşgul etmemiş olursunuz.
Vatandaşlara sesleniyorum; “size mesajla gelen, “kredi dosya masraflarınızı sizin adınıza takip ediyoruz, şu numaradan bizi arayın, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın” diyorlar. Ondan sonra da, siz aradığınız zaman kırk dereden su getirip, bununla ilgili bir form göndereceklerini söylüyorlar. Form adında size kargoyla bir paket gönderiyor ve 85 lira talep ediyorlar. Siz gelen kâğıtlardan bir şey anlamıyorsunuz ve size, “bize vekalet verin, sizin adınıza belirli bir ücret karşılığında paranızı tahsil edelim” diyorlar. Ondan sonra, alacağınız paranın aslan payını onlar alıyor, eğer şanslıysanız size çerez parası gibi bir miktar düşüyor.
Bu nedenle, bu dosya paralarınızı almak istiyorsanız, önce kredi aldığınız bankaya gidip kredi dekontlarınızı alacaksınız, sonra bunları kaymakamlık veya valiliklerde bulunan Tüketici Hakem heyeti bürosuna götürüp şikayetçi olacak ve paranızın tamamını kesintisiz alacaksınız.
Bu sözde hukuk danışmanlık şirketleri, benim gibi hayatında kredi almamış kişileri de telefon yoluyla taciz ediyorlar. Benim kişisel telefonuma izinsiz mesaj göndermeye kimsenin hakkı yoktur. Hadi ben bu konuda hakkımı arıyorum, peki vatandaşlar neden bu telefon tacizcilerinden şikâyetçi olmuyorlar?
-Hayatında hiç kredi almamış birine kredi dosya masrafı iadesi için danışmanlık
-Hayatında hiç sigara içmemiş birine sigarayı bıraktırma ürünleri
-Cinsel sorunu olmayanlara cinsel ürünler satanlar ve daha bir çok şey için bizleri taciz eden bu insanlara kimse sesini çıkarmayacak mı?
Bazıları, GSM Şirketleriyle reklâm anlaşması yaptıklarını söylüyor. Peki GSM ŞİRKETLERİNİN KAZANÇ İÇİN BİZİM ŞAHSİ TELEFONLARIMIZI VERMESİ ETİK VEYA YASAL MI? BİRİLERİ BUNA “DUR” DEMEYECEK Mİ?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR