Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sosyal Güvenlik şemsiyesi delik deşik oldu
Kavaklı’da  Tarım Organize Sanayi Bölgesi  Kuruluyor
Klasik Araçlar  18 Mayıs’ta  Uzunköprü’de

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VATANDAŞ SORUYOR; “KABLOLU YAYIN MADURUYUZ, KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?”

VATANDAŞ SORUYOR; “KABLOLU YAYIN MADURUYUZ, KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?”
14.11.2014 / 09:06
Bir süredir insanlar yolumu çevirip;
- Kardeşim, kablolu yayın paketi aldım, kablolu yayın bağlanmıyor ama fatura tahsili için geliyorlar.
-Kablolu yayına kaydoldum, aşırı fatura geliyor fakat çıkmak istediğim halde üyeliğim iptal edilmiyor ve fatura ödemeye devam etmek zorunda kalıyorum.
Bu tür şikayetlerle sık sık karşılaşıyorum. Bunlardan biri de bir pazarcı. Geçimini pazarlarda zeytin, peynir, yumurta v.b. satarak sağlamaktadır.
Adı Tacettin. Tekirdağ’da yaşıyor. Muratlı’da Pazar kurulduğu gün yolumu çevirdi ve başına gelenleri bazen hüzünlenerek bazen kızarak anlattı.
“Murat kardeşim, ben üç ay önce kablolu yayın paketi almak için başvurdum. Fakat üç aydır bir türlü bağlanmadı. Fakat vermedikleri hizmetin faturasını göndermeye devam ediyorlar.En son bin liralık fatura bedeli için icra kararı geldi. Ben de buna itiraz ettim. Tekirdağ’da bir tüketiciyi koruma derneği olacaktı fakat derneğin yerini bir türlü bulamıyorum. Bağlanmayan kablolu yayın için para istiyorlar.” Dedi.
Bu olaydan üç gün önce de aynı şikayetten bir vatandaş yolumu kesmiş, aynı kablolu yayın firması tarafından bir aydır bağlantı yapılmadığı halde para talep edilmiş. Geçtiğimiz yaz da ben benzer bir olaya şahit oldum. Arkadaşlarımdan biri bir soruya cevap verdi ve vaat edilen ücretsiz yayın paketi kazandığını söylediler ama ay sonunda kendisine fatura gönderildi.Gerekçe olarak paralı yayınlara girdiği söylendi. Çıkmak için aylarca uğraştı.
Mağdur pazarcının adı Tacettin.Telefon numarası 0542 664 55 34. Tacettin gibi daha çok mağdur var. Birileri bu mağdur vatandaşlara bir yol göstersin de biz de kendilerine şikayet mercii için yardımcı olalım. İlgililere duyurulur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR