Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADERİNE TERKEDİLMİŞ ŞEHİR;MURATLI (2)

KADERİNE TERKEDİLMİŞ ŞEHİR;MURATLI (2)
17.11.2014 / 09:08
Daha önce defalarca ifade ettim ama demek ki yazmakla hizmet olmuyor. Muratlı’da sorun çok, ilgilenen yok. En önemli sorun, yol, su kanalizasyon sorunudur. 30 Mart’tan bu güne Kasım sonunda 8 ay olacak. Her ne hikmetse, bir çok ilçeye yol asfalt çalışmaları yapılırken, Muratlı’ya “zaman verin”denmektedir. Bizim zamanımız kalmadı. Şimdilik maddi hasarlar oluyor. Kış ayıyla birlikte can kaybı yaşanırsa, “bu kişinin katili kim?” diye başlık attığımızda, zaman isteyenler umarım pişmanlık duymazlar.
-En büyük sorun, mahalle olan Yeşilsırt köyündedir.Bir kilometrelik yol yapılamıyor, demiryolu alt geçidi en ufak yağmurda tehlike arz ediyor, kanalizasyon hizmeti olmadığı için, foseptik dereye akıyor.
-Yine mahalle olan Kırkkepenekli köyüne giden yol çöpten geçilmiyor. (Turan mahallesi çıkışı) Aynı şekilde köy girişinde yapılmış beton blok içine çöp atılıyor ve bu çöpler alınmadığı için yakılarak imha ediliyormuş. Aynı köyün yolu da berbat.
-Mahalle olan Aşağısevindikli-Yukarısevindikli yolunu, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Yel ile istişarelerimiz neticesinde kısmen çözüme kavuşturmuştuk. Ama Özel idare büyükşehire devredilince, dar yapılan yolun genişletilmesi yapılamadı ve öyle kaldı. Yol dar olduğu için beyaz işaret çizgisi çekilemiyor. Yukarısevindikli’den E-5’e kadar olan kısım da yapılmadan kaldı.
-İnanlı çeşmesi mesire alanının yanına foseptik arıtma tesisi yapılıyor, kimse de çıkıp; “burası ilçenin tek mesire alanı, buraya foseptik arıtma tesisi olmaz” demiyor. Üstelik bu tesisin yanında Muratlı’nın içme suyunu karşılayan su deposu varken, TESKİ de sessiz kalıp buna müdahalede bulunmuyor.
-Bir de tarihi değerimiz var.Yıllardır sembolik bedelle belediyeden Kızılay’a devredilen tarihi postanenin restorasyonu için yazı yazıyorum. Sonunda meçhul bir yangınla burası büyük hasar gördü. Bir an önce restore edilmezse, bir tarih yıkılıp yok olacak.
-Tren yolu etrafına tel örgü çekildi ve ilçeyi ikiye böldü. En büyük mağdur da, altta ve üstte iki mahallenin ilçe merkezine gidişi ve sağlık ocağına acil hasta sevki sırasında geçide kadar uzun bir yol gitmek zorunda kalışı yönünden Muradiye, Kazımdirik ve Turan mahalleleridir.
Muratlı’nın sorunu yazmakla bitmez ki, hangisini yazayım.Gerçek olan, Muratlı’nın kaderine terkedildiğidir. Bu konuda kişisel çaba gösteren Mahmut Hersanlıoğlu’nun da yetkisi bir yere kadar. Bir Hersanlıoğlu Muratlı’yı kurtaramaz. Artık takdir kamuoyunundur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR