Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞINA SORUYORUM; “BEN MURATLI’DA YAŞIYORUM, SİZ NEREYE ASFALT YAPTINIZ?”

TEKİRDAĞ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞINA SORUYORUM; “BEN MURATLI’DA YAŞIYORUM, SİZ NEREYE ASFALT YAPTINIZ?”
18.11.2014 / 09:11
Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanlığına bağlı Fen işleri daire başkanlığı tarafından haber amaçlı gönderilen mailde, Büyükşehire bağlı ilçelerin mahallelerinde yapılan yol çalışmalarının listesi, ton bazında kullanılan asfaltın miktarını gösteren çizelge ile açıklama yapılmış. Gönderilen çizelge ve yapılan yollarla ilgili Muratlı kısmında şu bilgiler yer almaktadır; MURATLI: Esenler, Aydınköy, Kırkepenekli, Yeşilsırt, Balabanlı mahalleleri bağlantı yollarında sıcak asfalt ve rotmiks ile yama çalışmaları yapılmıstır. MURATLI=578,589 ton asfalt kullanıldığı (rotmiks diyor ama ben onu anlamadım) beyan edilmiş. Sayın Oktay Çolpan’a sormak istiyorum; Ben Muratlı’da yaşıyorum. Haftada yaklaşık 10 kez Sevindikli güzergahını kullanıyorum. Yukarısevindikli-Vakıflar arası adeta Kış mevsiminde adeta ölüme davetiye çıkaracak kadar kötü. YİNE YAKLAŞIK 4-6 defa Yeşilsırt güzergahını kullanıyorum. (Bu yazıyı yazdığım gün fotoğraf çekmek için oraya gittim) Yol delik deşik. Patates ekmek için adeta ocaklar oluşmuş (yama yerleriniz şöyle böyle kalmış.) Aynı mevkiide Yukarısırt mahallesi de yapılmış yol görülmüyor. Daha bir hafta önce Kırkkepenekli yolunda çöp kirliliği hakkında haber yaptım. Bu yolda da bir gelişme yok. Esenler-Kırkgöz yolunu geçtiğimiz yıl Vali yardımcısı Sayın Mustafa Yel bizzat gezmiş ve özel idare tarafından yapılmıştı. Ne çabuk bozuldu? Aydınköy konusuna gelecek olursak, Yeşilsırt ve Yukarısırt mevkiindeki yolları görünce, bu iki mahalleyi es geçip o mahalleyi yapmış olacağınızı sanmıyorum. Balabanlı’ya bu yakınlarda gitmedim ama, oranın muhtarının hizmet gelmediği için daha sonra dile getireceğim bir konuda tepkilerini bu köşemde okuyacaksınız. Hiç İnanlı mahallesine gittiniz mi? O köprü kış iyice bastırdığında sizin başınızı çok ağrıtacak.
Şimdi Sayın Başkana soruyorum; ben başka bir Muratlı’da mı yaşıyorum, yoksa sizin yaptığınız asfalt çalışmaları görünmez mi? Aynen Malkara’da yaptığınız gibi o mükemmel asfalt çalışmasının aynısını yapıp yine öyle fotoğraf çektirin de biz de görelim.
Muratlı Belediyespor maçında takımın kaşkolüyle fotoğraf çekilerek görünmek yerine, Malkara’daki gibi Muratlı mahallelerine asfalt dökerek fotoğraf çektirirseniz, biz buna hizmet deriz. Eğer Muratlı’nın mahallelerinin yolunu yaparak destek vermeyecekseniz, Muratlı’nın takımını desteklemeniz de biraz anlamsız kalıyor.
Süleymanpaşa, Hayrabolu, Saray ve Malkara’da çizelgeye göre neredeyse her yer asfaltlanmışken, Çorlu, Ergene, Kapaklı, Marmara Ereğlisi, Şarköy ve MURATLI’YA YETERİ KADAR HİZMET YAPILMIYORSA, BUNDA İLÇE AYRIMI VAR DÜŞÜNCESİNE KAPILMAKTAYIZ.
Tekrar soruyorum; Sayın Oktay Çolpan, Muratlı’da nereye asfalt yaptınız? Malkara’da yaptığınız gibi fotoğraf istiyorum. YOLLARIMIZ YAPILANA KADAR BUNLARI YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR