Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADİR ALBAYRAK BAŞARILI OLACAK MI?

KADİR ALBAYRAK BAŞARILI OLACAK MI?
24.11.2014 / 09:15
Her zaman söyledim, yine söylüyorum; Üç partinin de Büyükşehir belediye başkan adayı değerli insan. Fakat Ak Parti ve MHP’NİN aksine, Sayın Kadir Albayrak’ı kendi partisinden aday adayı olarak kimse desteklemiyordu. Ama aday olunca, ona methiyeler düzenler, sosyal medyada resmini profil resmi yapanlar, arkasından atıp tuttuğu halde seçilince koca saksılarla ziyaretine gidenler, Belediyenin önünde kamp kuranlar çok oldu. Bir gazeteci olarak hiç çekinmeden söyleyebilirim ki, onun aday hatta başkan olacağını söyleyen ve güvenerek tek röportaj yapan kişi olarak; KADİR ALBAYRAK GEÇEN ALTI AY İÇİNDE BAŞARILI OLDU DİYEMEYİZ. Çünkü, Sayın Albayrak seçildiği günden bu güne sürekli, “SİYASET GÖMLEĞİNİ ÇIKARDIM, ARTIK HERKESİN BAŞKANIYIM” derken, açıkçası bizleri hayal kırıklığına uğrattı.
CHP İL BAŞKANLIĞI KONGRESİNDE, “SAYIN FAİK ÖZTRAK, TEKİRDAĞ’DAN, TEŞKİLATLARDAN ELİNİ ÇEK” DİYEN KADİR ALBAYRAK GİTMİŞ, “SAYIN MİLLETVEKİLİM”DİYEN BİR BAŞKAN GELMİŞ.
Tekirdağ’da, parti teşkilatının tabanında sürekli Sayın Faik Öztrak’ın adı geçiyor. Öztrak’a yakın olanların Büyükşehirde ve Süleymanpaşa’da (Süleymanpaşa’ya sözüm yok. Çünkü Eşkinat’ın SHP ekip lideri olarak Faik abisinden izin almadan bir iş yapacağını sanmıyorum) işe alındığını, kendilerinin parti için çalışan insanlar olmalarına rağmen bir kenara atıldıklarını söylüyorlar.
BÜYÜKŞEHİRİ KİM YÖNETİYOR, ALBAYRAK MI, ÖZTRAK MI?
KADİR ABAYRAK NASIL BAŞARILI OLUR?
1-Öncelikle genel merkeze gidip Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na “Sayın başkanım, ben belediye başkanıyım, halkın başkanıyım, bana hiç bir milletvekilinin veya GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ KARIŞMASINI İSTEMİYORUM. AKSİ TAKDİRDE, İL BAŞKANLIĞINDA OLDUĞU GİBİ İSTİFA EDERİM” diyebilmelidir. O zaman bizim başımızın üstünde bir kahraman olarak yeriniz vardır.
2-Süleymanpaşa belediyesinin neredeyse Büyükşehir bütçesine denk bir bütçesi varken, diğer ilçeler bütçe sıkıntısı yaşıyor. Genel başkanıyla ve gerekirse hükümetle görüşerek bu bütçenin Büyükşehir kontrolüne verilmesini talep etmesi gereklidir.(İzmir’e gidin bakın bakalım, Büyükşehir merkezinin bulunduğu Konak ilçesinin o kadar bütçesi var mı?)
3-Başta Süleymanpaşa olmak üzere, bütçe harcama ve imar konularında denetleme ve durdurma yetkisi talep etmelidir.
4-BASINI KARŞISINA ALIP, “ARKADAŞLAR, BÜYÜKŞEHİR DAİRE BAŞKANLIKLARI HAKKINDA SIKINTILARI YAZIN, BİZ DE GEREKENİ YAPALIM. GERÇEKTEN BİR VAZİFEYİ SUİSTİMAL VARSA, NE GEREKİYORSA UYGULAYALIM” demelidir. Kamu kurumları öyle yapıyor. Zabıta daire başkanlığı hakkında ben(Salı pazarındaki sorun) ve diğer gazeteci arkadaşlarım yazdı. Fen işleri daire başkanlığı hakkında hizmet yapmadığını yazdım ama başta Kadir başkan olmak üzere kimse kale almadı.
4-Belediye başkanının işi, mağaza kasap, manav, özel hastane açılışı ve davetlere gitmek değildir. Belediye başkanının işi, makamında bulunup, kendisine bağlı başkan yardımcılarıyla halkın sorunlarına çözüm bulabilmektir.(20-21 kasım günleri iki gün boyunca sayın başkanla bazı sıkıntıları konuşmak istedim ama, başkan hep bir yerlerde).İzmir’de Büyükşehir belediye başkanı, mesai saati içinde eğer resmi bir toplantı olmazsa, her zaman makamında bulabilirsiniz.
5-Başta biz gazeteciler olmak üzere, büyükşehirde bir sorun olduğunda muhatap bulamıyoruz. Herkes birbirine havale ediyor.
6-Hizmet kervanı diyorlar ama, bu kervan nedense hizmet kervanı değil, sohbet kervanı olmaktan öte geçemiyor. Sayın Albayrak mahalle olmuş köylerde, “bana küçük isteklerle gelmeyin, büyük isteklerle gelin” dediniz. Biz de Muratlı ve Süleymanpaşa’da bir sürü büyük sorun yazdık. Önemli olan istemek değil, onlara cevap veren bir belediyedir. Atalarımızın dediği gibi, “lafla peynir gemisi yürümez.”
7-Artık “ben şu daire başkanımı şu kadar sürede atadım” mazereti olmamalıdır. Bu tip kararlar, başkanın iki dudağı arasındadır. İşini yapmayana kapıyı göstermelisiniz. Eğer siz ekibinizi şimdi sağlam organize edemezseniz, ileride pasifize olup onların hatalarının bedelini ödemek zorunda kalırsınız.
Sayın Kadir Albayrak;100 gün dediniz, altı ay geçti. Artık masaya yumruğunuzu vurup, kontrolü ele almalısınız. Gezileri, açılışları bırakıp Tekirdağ’ın sorunlarına çözüm üretmelisiniz. Artık partililerinizin istekleri değil, halkın istekleri önemli olmalıdır. Ayrıca TEKİRDAĞ HALKI İŞSİZKEN, BAŞTA DAİRE BAŞKANLARI OLMAK ÜZERE, DIŞARIDAN PERSONEL ALIMLARINI KİM BELİRLİYOR. TEKİRDAĞ’IN GENÇLERİ BAŞKA ŞEHİRLERDE İŞ ARIYOR.
Sayın başkanım, Hacı ağabeyim; Halk, “ben partiye değil, Kadir başkana oyumu verdim. Kadir başkan çok iyi bir insan ama ekibine güvenmiyorum” demektedir. Sayın başkan, bizden söylemesi. İster dikkate alırsınız, ister almazsınız. Takdir sizin. BEN İL BAŞKANLIĞI KONGRESİNDE, “SAYIN FAİK ÖZTRAK, TEŞKİLATLARDAN ELİNİZİ ÇEKİN” DİYEREK CESARET ÖRNEĞİ GÖSTEREN KADİR ALBAYRAK’I ARIYORUM. “TAMAM SAYIN MİLLETVEKİLİM, PEKİ SAYIN MİLLETVEKİLİM” DİYEN BAŞKAN İSTEMİYORUM.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR