Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ESNAF SANATKARLAR ODASINI KİM DENETLİYOR?

ESNAF SANATKARLAR ODASINI KİM DENETLİYOR?
27.11.2014 / 08:59
Yaklaşık 4-5 aydır vatandaş adeta burnundan soluyor ve buna herkes sessiz kalıyor. Unlu mamüller üreticilerinin zammını denetleyecek, bunun hesabını soracak bir mercii yok mu? Herkes bu emrivaki zamlara sessiz mi kalacak? Bu neyin zammı?
EL-İNSAF, YAZIKTIR, GÜNAHTIR. HADİ KULU UMURSAMIYORSUNUZ, ALLAH KORKUSU, VİCDAN DA MI YOK?
Ramazandan bugüne kadar, Tekirdağ ve Muratlı esnaf sanatkarlar odası, zam yapıyor, fiyatı belirliyor, satıcı da rayiç bedelden satmak zorunda kalıyor. Bunlara, “dur” diyecek, vatandaşın hakkını koruyacak bir mercii olmayacak mı? Sözde Tekirdağ tüketici hakları derneği var, neden susuyor?
Önce el kadar pideyi Ramazanda fahiş fiyata satma kararı alan Tekirdağ esnaf sanatkarlar odası, ardından 50 kuruş olan simidi 75 kuruş yaptı. Ardından simide bir zam daha yapıp 1 lira oldu. Bu arada poğaçaya da % 50 zammı yapıştırdı. Bunlar yetmezmiş gibi, TEMEL TÜKETİM GIDASI OLAN EKMEĞİ 1 LİRA YAPTI. BU ZAMLARI KAFALARINA GÖRE YAPMA YETKİSİNİ VE GÜCÜ NEREDEN ALIYORLAR?
BUĞDAY ALIM FİYATLARI 75-80 KURUŞ, BENZİN, MAZOT UCUZLADI. Öyleyse bir kilogram un 5 liradan, katkı maddesiyle şişirilmiş ekmek 1 liradan nasıl satılıyor? Diğer büyükşehirlerde, Halk ekmek başta olmak üzere, birçok yerde ekmek 40-50 kuruşa satılırklen, Tekirdağ ve ilçelerinde bu nasıl bir satış anlayışıdır?
BU ZAMLARI NEYE GÖRE YAPIYORSUNUZ?
Üstelik BU ZAMLARDAN TÜRKİYE ESNAF SANATKARLAR ODASI BAŞKANI SAYIN BENDEVİ PALANDÖKEN’İN HABERİ OLMUYOR. Ben kendisini arayıp pide zammını ilettiğimde, şaşkınlıkla karşıladı. Öyle ise bu zam kararını Sayın Tekirdağ esnaf sanatkarlar odası başkanı fırıncılarla beraber mi alıyor? Bu zamlar sadece vatandaşın olmazsa olmazı unlu mamullerinde yapılyorsa, bu durum neyi ifade ediyor? Açıkçası bu durum kafamı karıştırdı.
BİRİLERİ BU ZAMLARI DENETLEMEYECEK Mİ?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR