Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADİR ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR VE TENKİT

KADİR ALBAYRAK’A TEŞEKKÜR VE TENKİT
08.12.2014 / 08:47
Bir gazeteci, bir belediye başkanını bu kadar sevip sayar mı?
SEVER, SAYAR.
Bir gazeteci, bir belediye başkanını doğrusuyla yanlışıyla eleştirir mi?
ELEŞTİRİR.
Bir gazeteci, değer verdiği bir belediye başkanını neden bu kadar eleştirir?
DEĞER VERDİĞİ KİŞİNİN BAŞKALARI TARAFINDAN PASİFİZE EDİLMESİNİ ENGELLEMEK İÇİN.
Daha Büyükşehir belediye başkan adayları açıklanmadan önce, Çorlu’da Silverside Otelde düzenlenen yıllık değerlendirme kahvaltısından öğretim üyesi ve yazar Sayın Mine Engin Tekay hocamla beni, Sayın Kadir Albayrak arabasıyla evimize kadar bırakmıştı. Mine hocam daha sonra bana, “çok değerli, tonton ve sevimli bir büyüğümüz, Hulusi Kentmen gibi, inşallah kazanır. Tekirdağ’a çok şey katar demişti. O dönemden günümüze epey zaman geçti.
Kadir ağabey Tekirdağ’a çok şey kattı.
ONURU,
ŞEREFİ,
HİZMET AŞKINI,
DOSTLUĞU VE SAMİMİYETİ KATTI.
Muratlı’daki konuşmada basına desteğiniz, özellikle benim eleştirilerime isim vermeden dahi olsa desteğiniz için teşekkür ederim.
Daha aday adayı iken, sürekli size destek vererek, bu kurtlar sofrasında YALNIZ BAŞINIZA HALKA HİZMET ETME ÇABANIZDA KONUŞMA ESNASINDA YÜZÜNÜZE YANSIYAN KEDERE SEBEP VERDİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM.
Gazetemin imtiyaz sahibi Sayın Yaşar İşkar’ın köşesinde belirttiği gibi, Tekirdağ’ın çıkışında. “Ben Maxi’nin oradayım gelin beni alın” diye dönemin CHP il başkanını arayarak Tekirdağ’ı hiç bilmeyen Sayın Faik Öztrak’ın Tekirdağ’ı yönetmesine müsaade eden sosyal demokrat vatandaşlar için müteessirlerimi beyan ederim.
Sevgili Kadir Ağabey, Muratlı’daki dokunsak ağlayacak haliniz içime dokundu.
Şimdi sizi sessiz kaldığınız, Ankara’dan korktuğunuz demeyeceğim ama çekindiğiniz için TENKİT EDERİM.
Şimdi size şunu bir gazeteci olarak değil, bir kardeş olarak söylüyorum;
AYNI İL BAŞKANLIĞI KONGRESİNDEKİ GİBİ ÇIK KÜRSÜYE VE, “BEN BU TEKİRDAĞ’A ÇOK ŞEY YAPMAK İSTİYORUM AMA SAYIN FAİK ÖZTRAK VE ANKARA MÜSAADE ETMİYOR” DİYE İTİRAF ET. BİZ SENİ BAŞ TACI YAPALIM, GEREKİRSE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ OLARAK MECLİSE TAŞIYALIM.
Ama bu şekilde sabah 03.00-23.00 saatleri arasında çalışsan da, ekibine sözün geçmediği sürece başarılı olamazsın. Her yerde Faik Öztrak adını duyuyorum. Ünlü gazeteci-yazarların belediye kültür merkezinde yaptığı seminerde, gazeteci İMAMBAKIR ÜKÜŞ’ÜN, “ben Ankara’yla konuştum, teminat verdiler, milletvekilleri ön seçimle belirlenecek” demesinin üzerine, bir avukat, Ayşe ........’un, “hangi ön seçim, Faik Öztrak varken Tekirdağ’da adaletli seçim olmaz” diye gazeteci-yazar Can Ataklı’ya sitemi, Tekirdağ’ın siyasi idaresini gözler önüne sermektedir.
İçim acıyor ve üzülüyorum. Sayın başkanım, çık kürsüye gerçek neyse bizlerle paylaş. O zaman bir kez daha kahraman olursunuz, halk sizi omuzlarında taşır.
SON SÖZ: BÜYÜKŞEHİRDE VE İLÇELERİNDE KAD-RO-LAŞ-MA VAR-DIR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR