Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI KÜLTÜR MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK?

MURATLI KÜLTÜR MERKEZİ NE ZAMAN BİTECEK?
12.12.2014 / 08:41
Son iki ay içinde, Ak Parti Tekirdağ milletvekilleri Ziyaeddin Akbulut ve Özlem Yemişçi, Muratlı Kültür merkezinin en kısa zamanda bitirileceğini söyledi. Karşılaştığımızda, bu konuya hassasiyetle yaklaştıklarını ifade ettiler. Kolay değil, 20 yıldır bir türlü bitirilemedi. Oysa bina yapılmış,deniz geçilmiş, derede boğulmak olmaz.
İçimiz yanıyor, yepyeni bina günden güne bakımsızlıktan böyle giderse çürüyecek. Bizler, bu mükemmel bina için güzel şeyler yazmayı, burada düzenlenecek etkinlikleri dile getirmeyi çok istedik. Oysa, haberlerimize bu MUHTEŞEM yapının kablo ve diğer malzemelerinin çalınmasıyla, gençlerin içki mekanı ve sevgililerin buluşma mekanı olmasıyla gündeme geldi.
Hırsızlık olayından sonra, Kültür ve turizm müdürlüğünden binanın güvenliği için iki tane güvenlik görevlisi talep edildiği haber merkezimize yazılı olarak bildirildi ama, bu talep de sonuçsuz kaldı.
Kaymakamlığın gayretleriyle kültür merkezinin bahçe bakımı yapıldı.
Önceki Kaymakam Yakup Tat zamanında 2 milyon 50 bin lira para geldiği, bu para kullanılmadığı için geri alındığı duyumunu almıştım. Şimdi de iki buçuk milyon lira geldiğine dair bir duyum aldım. Eğer bu para gelmişse, umarım bu kez kültür merkezi tamamlanır. Böyle bir binanın 1994 yılından beri adeta çürümeye terkedilmesi bizleri ziyadesiyle üzüyor. Artık Tekirdağ kültür ve turizm müdürlüğü ve Valiliğin desteğini bekliyoruz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR