Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN OKTAY ÇOLPAN’A ÖDÜL VERİLMELİ

SAYIN OKTAY ÇOLPAN’A ÖDÜL VERİLMELİ
16.12.2014 / 08:44
Göreve geldiği günden bu güne, sürekli mazeret öne sürmesi, hizmet için süre istemesi, (8-8.5 ay yetmemiş) basında eleştirildiği zaman bunu yazılı bir açıklama veya bizzat bizleri arayarak hizmet yapmama veya yapamama nedenini açıklayarak paylaşma yoluna gitmeyip muhtarlara baskı yapması, belediye meclis üyelerine serzenişte bulunması, bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Ama şunu ifade etmeliyim ki, Sayın daire başkanımıza haksızlık yapıyoruz. Yalnız birim olarak yanlış başkanlık seçmemiş olsa, Muratlı’ya çok faydası olacağından şüphem yok. Neden mi?
Sayın başkan Muratlı’ya hizmeti Fen işleri değil, sportif anlamda hizmet olarak algılamış. Muratlı’yı ve köy statüsünü kaybetmiş mahallelerini bir spor kompleksi haline getirmeye çalışıyor ve bu çabasını kimse görmüyor. İlk startı Muratlı belediyesporun sezon açılışına gelerek yapan başkanın, MURATLI’YA SPOR HİZMETLERİ ŞUNLARDIR;
1- Yeşilsırt mahallesinin Gölete giden tarla güzergahında, sadece 4x4 JEEP’lerin gidebileceği ralli yoluna kavuşmasının önünü kesmemek için bu yola dolgu ve tesviye yapmamıştır. Bu Tekirdağ’ın tek ralli alanı olabilir.
2- Yine aynı mahallenin Tekirdağ anayoluna bağlanan asfalt diyemeyeceğimiz yolda, bizim askerde araba lastikleriyle yaptığımız çapraz koşu tekniğini, yoldaki çukurları kapatmayarak çapraz koşu parkuru yapılmasına olanak sağlamıştır. Ayrıca, o yola dolgu yapmayarak, araçların çukurdan kaçma becerisini kazandırmış ve ehliyet sınavına girecekler için güzel bir çalışma alanı yaratmıştır.
3- Ardından bu çukurlara dolgu yaparak, Muratlı-Tekirdağ yolcu taşıma araçlarının dolgu alanlarının yüksek olması nedeniyle, yüksek atlama alanında başarı kazanmasını sağlamıştır
4- Bu yolu tamamen yapmak yerine, asfalt seviyesinden yüksek kısmen dolgu yaparak yolun futbol takımlarının formaları gibi, iki renkli olmasını sağlamıştır.
5- İnanlı-Seyitler arası birkaç kilometrelik çukur ve çamur deryası olan yolu yapmayarak doğal dokusunu bozmaması ve halka adeta başta doğa sporları yapan bisikletçiler olmak üzere, gençlerin askerliğin pentatlon eğitimine en uygun eğitim alanı olabilecek alanın yok olmaması için çabasını görmemezlikten gelemeyiz.
(Bu arada sevgili dostum, ağabeyim, Benin büyükelçisi, GUİNNESS rekorlar kitabı Türkiye temsilcisi Orhan KURAL’A bu durumu ileterek doğanın dokusunu bozmadığı ve Yeşilsırt, mahallesindeki bir kilometre yola yaptığı asfalt yama çalışmasının bir hafta gibi kısa bir zamanda bozulması sonucunda rekora imza atıldığı için GUİNNESS rekorlar kitabına girmesi gerektiği düşüncesindeyim)
Ankara’daki ağabeyleri hem bizim belediye başkanımızı hem Sayın Çolpan’ı çok sever. Bu nedenle, o kadar yoğun çalışmalarının arasında Muratlı Belediyespora destek vermek için özveride bulunmasını takdirle karşılamalı, başkanımızın sayın Çolpan’a bu desteğinden dolayı plaket takdimini önermesi gerektiği düşünülmelidir.
Yaşa Oktay Başkan, Muratlı seninle gurur duyuyor.
DİPNOT: Ağabeyi, Ersin bey Adalet Bakanının Tekirdağ ziyareti esnasında, bir gazeteci ablamızın yanında, “kardeşim iyi, dürüst, çalışkan ve gayretlidir. Elinden gelenin fazlasını yapıyor, ama kendisine destek verilmiyor. Eli kolu bağlı.” demişti. Bizim şahsına diyecek bir şeyimiz yok. Fakat, eğer hizmet yapmıyor veya yapamıyorsa, sağa sola gazeteci hakkında konuşmak yerine, neden yapamadığını açıklamakla mükelleftir. Burası Çorlu’ya benzemez. Burası Tekirdağ Büyükşehir’dir. YA HİZMET YAPACAKSINIZ, YA NEDEN HİZMET YAPAMADIĞINIZI YAZILI OLARAK AÇIKLAYACAKSINIZ, YA DA “BEN YAPAMIYORUM” DİYEREK YAPACAK OLANA BIRAKACAKSINIZ.
ÇÜNKÜ....
SİZİN YERİNE GETİREMEDİĞİNİZ HER HİZMET, SAYIN ALBAYRAK’A MAL EDİLİYOR VE VATANDAŞ, “Kadir Albayrak’a oy verdim, hizmet yapmıyor, bir daha oy vermem” DİYOR. BUNA HAKKINIZ YOK.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR