Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SAYIN EŞKİNAT...! YABANCIYI BIRAK, KENDİ SANATÇINA SAHİP ÇIK

SAYIN EŞKİNAT...! YABANCIYI BIRAK, KENDİ SANATÇINA SAHİP ÇIK
25.12.2014 / 08:31
Geçtiğimiz yaz düzenlenen Tekirdağ kiraz festivalinde yaşanan bir durum, beni Süleymanpaşa belediyesi nezdinde hayal kırıklığına uğrattı. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından, belediye başkanının samimi tavırları, Gülferah Güral gibi bir emekli öğretmen ve sivil toplum kuruluşu destekçisinin başkan yardımcısı olmasıyla, Süleymanpaşa belediyesinin sanat ve edebiyat anlamında büyük başarılara imza atmasını bekliyordum.
İlk fiyasko, TEKOMER başkanının görevinden ayrılmaya zorlanması ve geleneksel engelliler pikniği organizasyonuna başta Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak başta olmak üzere, çok kişinin davet edilmemesi oldu.
Bir diğer yanlış da, Kiraz festivalinde yaşandı. Getirdiği ünlü yazar, karikatürist ve şairlerle adından sıkça söz ettiren Eskici kitabevi sahibine yapılan tavır oldu. Kitabevi sahibi Özkan Gezici beni arayıp, “Abi, Mustafa Balbay’ı festivale söyleşi ve kitap imza törenine getiriyorum” dedi. Ben de Ankara’dan bazı milletvekillerini arayıp teyit ettirdim ve Eskici kitabevinin davetlisi olarak geleceğini öğrendim. Oysa Sayın Eşkinat, gazeteci-yazar Mustafa Balbay CHP’DEN milletvekili oldu diye, vekili karşıladı, belediyeleri gezdirdi, yemeğe götürdü, tüm tanıtım ve payeyi kendine maletti. Eğer ben devreye girip Eskici kitabevinin önünde fotoğraf çekmek için Sayın Balbay’ı çağırmasam, kitabevinin adı bile geçmeyecekti. Sayın başkan, “zamanımız yok” diye buna bile müsaade etmemeye çalışırken, CHP stand çadırına Sayın Balbay’ı sürükledi. O günden bu güne gördük ki, Sayın Eşkinat bir çok etkinlik düzenledi ve bunların hepsinde kendinin reklamı kokuyor. Özellikle ressamlar konusunda büyük tepki aldı. Peki, bu kadar etkinliğin hepsi parasal masraf, o zaman neden kendi sanatçılarına sahip çıkmıyor?
Geçen ay, Süleymanpaşa ve büyükşehirin medarı iftiharı olmaya aday bir dernek kurulmaya çalışılıyor. Bu dernekte çok değerli yazar, şair, müzisyen, ressam, elişi-süsleme sanatçısı ve daha birçok sanatı bir araya toplamaya çalışan grup, “Tekirdağ edebiyatçılar ve sanatçılar derneğini kurmak için büyük çaba sarf ediyor. Bu dernek, Süleymanpaşa belediye başkanı Sayın Ekrem Eşkinat’la konuştu. Eşkinat da, her zaman yaptığı gibi, bu toplantıyı fotoğraflandırıp basına haber-şov olarak sundu. Bu sunulan haberde belirtilmeyeni ben belirteyim; Sanat diye bir sürü eğlence ve etkinlik düzenleyen Süleymanpaşa belediyesi, bir sürü para harcarken, kendilerinden dernek ofisi talep eden kendi sanatçılarına, “siz derneğinizi kurun, yer sorun değil, toplantı yapacağınız zaman bir iki gün önce haber verin, sahildeki hizmet binamızın konferans salonunu tahsis ederiz” demektedirler.
Sayın başkan, sanatçılarınız sizden sığınacak bir toplantı salonu istemiyorlar. İsterlerse, bunu bir kafede de yaparlar. Seçildiğiniz günden bu güne sanat ve etkinliklere harcadığınız paralarla bu derneğe on tane ofis SATIN alınırdı.
Sayın başkan, hala geç değil. Artık vur patlasın, çal oynasın eğlenceler bitsin de kendi ilçenin, kendi Vatandaşının sanatçılarını görme zamanın gelmedi mi?
Süleymanpaşa’nın bayan bir yazarı, ülke çapında zirveye oynayan bir kitap yazmış, “KADINIM, KATİLİMİ SEVMİŞİM” isimli kitabıyla zirveyi zorluyor, üstelik elde ettiği parayı şiddet gören kadınların barındığı derneklere bağışlıyor, siz ise halkın rağbet etmediği birçok garip çalışmalara imza atıp, gazetelere gönderiyorsunuz. ARTIK KENDİ SANATÇILARINIZA VE EDEBİYATÇILARINIZA SAHİP ÇIKMANIN ZAMANI GELMEDİ Mİ?
Devasa bütçeye sahip Süleymanpaşa, bir SANAT derneğine yer tahsis edemiyor mu?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR