Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU SORUNLARIN GELİŞMELERİNİ ÖĞRENMEK İSTERİZ

BU SORUNLARIN GELİŞMELERİNİ ÖĞRENMEK İSTERİZ
29.12.2014 / 09:53
Bir önceki köşe yazımda, toplumsal, çevre, kamu kurumları ve tarihi mekanlar hakkında yazmış olduğum haber ve köşe yazılarının eski Valimiz rahmetli Zübeyr Kemelek’in yaptığı gibi yazılı olarak cevaplandırılmasını ve gazetemize gönderilen bu yazılı cevapların köşemin alt kısmında yayınlanarak halkın bilgilendirilmesini talep etmiştim.Bunlardan bazıları şunlardır.
1- Muratlı’da, zamanında postane olarak kullanılan tarihi binanın bitişiğindeki arsa, Muratlı belediyesi tarafından sembolik bir bedelle Kızılaya devredilmişti.Fakat kızılay bu binaya gereken özeni göstermemiş, çürümeye terketmişti. Bakımı da yapılmayan bu binayı, Kaymakamlık istemiş, emniyet müdürlüğü istemiş, Kızılay vermemişti. Restorasyon önerisine de karşı çıkmıştı. Bu tarihi postane sebebi bilinmeyen bir nedenden yandı ve çevre için tehlike teşkil etmesine rağmen hiç kimse restorasyon veya güvenliği için bir şey yapmıyor.Tarihi postanenin yok olup gitmesine göz yumulacak mı? Ve yanmasında ihmali görülenlere karşı bir çalışma yapılıyor mu?
2- Çevre yolunun ve Tekirdağ-Karıştıran asfalt yapımının ihalesinin yapıldığını bizzat Ak Parti Tekirdağ milletvekili Ziyaeddin Akbulut Muratlı kongresinde söyledi fakat,bu ihalenin iptal edildiği söyleniyor.Durum hangi aşamada?
3- Tekirdağ ve Muratlı kültür merkezleri ne zaman bitirilecek? İnşaatın devam etmeme gerekçeleri nelerdir.
4- Muratlı’daki tren yolu tel örgü skandalı ne zaman bitecek? Halk sürekli ilçeyi ikiye bölen bu tel örgülerden şikayetçi.
5- Muratlı ilçe jandarmanın orada tredaş’a ait direkler ve çöpleri kaldırmak için kimse bir çalışma yapmayacak mı?
6- İçme suları ile ilgili 11 belediyeden su kaynağı sağladıkları kuyulardan tam teşekküllü tahlil sonuçları alınması için Sağlık müdürlüğü bir çalışma başlattı mı?
7- Çorlu huzurevinden kaçtığı iddia edilen şizofren hastası Salim Yılmaz’ın hayatından kardeşi Recep Yılmaz ve yakınları endişe ediyor. Bu şahsın ölü veya sağ olarak bulunması için ne gibi bir çalışma başlatıldı?
Sorun çok ama, bu sorunların gelişiminden maalesef bilgi sahibi değiliz. Bu konularda bir cevap bekliyoruz. VATANDAŞ DA BİZDEN CEVAP BEKLİYOR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR