Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Santranç  turnuvası  Dünya’da da  izleniyor
AŞKLA SARILMAK  KALP HASTALIĞI  RİSKİNİ  AZALTIYOR
BÜYÜKŞEHİR’E BAĞIMSIZ ADAY ETHEM ARDA

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KADİR BAŞKAN DOST ACI SÖYLER; “BU ŞEKİLDE YÜRÜMEZ”

KADİR BAŞKAN DOST ACI SÖYLER; “BU ŞEKİLDE YÜRÜMEZ”
06.01.2015 / 08:52
Sürekli yazdım, dile getirdim, eğer bir yönetimde herkes lider olursa, bu iş yü-rü-mez. Kim ne derse desin, Tekirdağ Büyükşehir belediyesinde Kadir başkan hür iradesiyle yönetemiyor. Artık Kadir başkanın masaya yumruğu vurma zamanı gelmiştir. Çünkü, şu an itibariyle Büyükşehir başarısızlığa mahkumdur.
Kadir ağabeyime birkaç önerim var;
1- Sırtından siyaset gömleğini çıkar
2- Partilerle polemiğe girme
3- Milletvekillerine taviz verme. Hatta yeri geldiğinde sert çık. Çünkü sen bir partinin veya milletvekilinin hegemonyasında değil, halkın liderisin.
4- Ekibini iyi analiz et ve yüzüne gülüp başkalarıyla dirsek temasında olanlara gereken müdahaleyi yap.
5- Kadrolaşma yok diyorsun ama, çıkar tüm belediye personel listesini, özel idareden gelenlerden hariç başka ideolojiden insan var mı göster.KAD-RO-LAŞ-MA VAR-DIR.
-Yıllar önce il başkanlığı döneminde, “bu sokakta hayat var” projesi kapsamında, Kadir başkan Sayın Adem Dalgıç’ı savunmuş, Adem başkan bu konuda hiç bir yorum yapmamıştı. İlk defa o zaman Kadir başkanı eleştirmiş, Adem başkanın kendisini savunacağını, il başkanının savunmasının yanlış olacağını söylemiştim. Bugün gelinen noktada, Kadir başkan Ak Partiye yollar için cevap veriyor. Oysa, madem bu işi il başkanları yapıyordu, neden Palabıyık çıkıp konuşmadı? Konuşmaz çünkü, genel başkan yardımcısı abisinden icazet alması gerekir. O da bu icazeti vermez. Çünkü Kadir başkanın başarısız olmasını ister. Ama Başkan kötü örnek oluyor. Dün ilçe yönetimi tarafından seçilmiş ilçe başkanı, yapılmayan hizmetin yapılması için çaba göstereceğine, belediye başkanının avukatlığına soyunup, hizmet yapılmadığı için gazeteciye söyledi mi, söylemedi mi, yalanlama derdine düşüyor. Bu ilçe başkanına, “sana ne kardeşim, sen hangi sıfatla belediye başkanının avukatlığına soyunuyorsun? Sen önce bahsi geçen hizmetler yapıldı mı, yapılmadı mı, onun cevabını ver denmez mi? İlçe başkanının görevleri tüzükle belirlenmiştir. Herkes kendi işine bakacak. Köy yollarına gelince, hizmet yapmayan bir fen işleri daire başkanı var. Bir de Sayın Mustafa Yel zamanında yapılan yollar var. Başkanın burada başka bir partiyle polemiğe girmesi yanlış.
-Ben Kadir Albayrak’ı CHP il başkanlığındaki konuşmasıyla takdir ettim, sevdim. O kongrede konuşan Albayrak, bugün “sayın milletvekilim” diyerek öncelikli görev kabul ediyorsa, bu bizleri üzer.
-Şöyle etrafına bir bak sayın başkan; Sizinle yola çıkan Ahmet Poyraz haricinde, çoğunluğu sizin arkanızdan konuşup, bugün sürekli sosyal medyada fotoğrafınızı ve çalışmalarınızı yayınlıyor. Ben bu siyaseti artık anlamıyorum.
Gelelim belediye hizmetlerine;
Başkanım, siz beş yıllık zaman kısıtlı olduğu için, son kalan zamanda ne söz verdiyseniz yapmaya çalışıyorsunuz. Bu takdire şayandır. Ama, siz beş yıl sonunda bırakacak gibi değil, devamını getirecek ve tekrar seçilecek gibi çalışmalısınız. Biliyoruz ki, bu hizmetleri yapmak için beş yıl yetmez.
Bu nedenle, bırakın artık lokanta, market, pastane, özel işyeri açılışlarına koşturmayı. Ayrıca, nedir bu tüm daire başkanlarını ordu gibi peşinize takıp ilçe ilçe gezmeler?
Belediye başkanı makamında oturmalıdır. Daire başkanı makamında bulunmalıdır. Bu nasıl iştir ki, belediye başkanı ve daire başkanları her gün bir açılışta geziyor?
Biz basın mensupları bunun için varız. Sorunların mahallelerden başladığını, öncelikle muhtarlardan bilgi edinilmesi gerektiğini yazdım. Sağ olsun Kadir başkanım muhtarlar çalıştayları gerçekleştiriyor. Şimdi de söylüyorum; Başta siz olmak üzere, daire başkanları makamında otursun, biz yazalım, siz gerekeni yapın.
Hizmet yapılacaksa, toplayın daire başkanlarını, yerel basında çıkan eleştirileri, eksiklikleri okuyup, gereğini yapın. O zaman çözülemeyecek sorun yoktur. Aksi takdirde değil sabah 05.00-akşam 21.00 çalışmak, 7 gün 24 saat çalışsanız beyhude olur. İşte böyle sayın başkan, dost acı söyler. İyi bir basın daire biriminiz var. Biz yazalım, siz değerlendirin, yazılı cevap gönderin, biz de gazetemizde yayınlayalım ki, halk gerçekten bizim vesilemizle dile getirilen sorunlar için ne yapılıp yapılmadığını okusun.
SON SÖZ; DAİRE BAŞKANININ YAPMADIĞI HİZMET İÇİN VATANDAŞ O BAŞKANI TANIMIYOR, “KADİR BAŞKANI TANIRIM” DİYOR. SİZ NEDEN DAİRE BAŞKANLARI YÜZÜNDEN SUÇLU KONUMUNA DÜŞMEYİ KABULLENİYORSUNUZ? GÖREVİNİ YAPMAYAN DAİRE BAŞKANLARINA SİZ GEREĞİNİ YAPIN. İŞTE BÖYLE BAŞKANIM BEN YALAKALIĞI SEVMEM. DOST ACI SÖYLER, NE SÖYLERSE DOĞRU SÖYLER. BELEDİYEYİ ANKARA YÖNETMESİN. ZAMANI GELİNCE HALK ONLARI DA İNDİRMEYİ BİLİR. TAKDİR SİZİN.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR