Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KILIÇDAROĞLU KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR

KILIÇDAROĞLU KENDİ SONUNU HAZIRLIYOR
08.01.2015 / 09:30
Şu sıralar CHP kulislerinde sürekli şu cümle konuşuluyor; “Kemal Kılıçdaroğlu önümüzdeki genel seçimlerde 81 ilde 81 milletvekilini kontenjanla seçtirecek. Peki kontenjan nedir?
1- Bir yükümlülük veya yararlanma işinde, o işin kapsamına girenlerin oluşturduğu belirli sayıdaki topluluk.
AÇIKLAMA: İşin özü, 81 kişi, bir nimetten faydalanmak için öncelikli tercih edileceklerdir.
2- Bir kuruluşun veya bir kimsenin seçip almakta yararlanabileceği ölçü, sayı.
AÇIKLAMA; Demokrasiyle yönetilen bir ülkede bir kişi karar verebilme hakkını kendisinde görebilir
3- Bir malın, alım satım veya dağıtım işinde, ilgililerin her birine düşen pay oranı
AÇIKLAMA; En önemli örnek budur. Milletvekili olmak için en iyi cümle, pay oranıdır. Bu cümlenin üzerine daha başka söze gerek yok aslında.
CHP’NİN şu anda meclis sandalye sayısı 134. Hadi seçimlerde bu sayı 150 oldu diyelim.
81 TANESİ KONTENJAN OLACAK. Bunun halk arasında çok farklı isimleri mevcuttur. Kıyakçılık, adam kayırma, torpil, çıkar desteği, hatır desteği v.b.
Hadi kurmayları da ekleyin, 100 olsun. Geriye kalan 50 koltuk için, 450 aday para ve emek saçarken, 81 torpilli kaygısız meclise kurulup takır takır maaşını alacaklar. Üstelik seçilememe korkusu olmadığı için, seçim çalışması yapmayacak ve cebinden bir lira harcamayacaklar.
Geçtiğimiz dönem bunu yaşadık. Referandumda kolu kırık olmasına rağmen genel başkanının talimatıyla seçim bölgesini gezen Faik Öztrak, kontenjan adayı olduğu için, tenezzül edip Tekirdağ ve ilçelerine gelmemişti. Şimdi hem özel günlerde mesaj yayınlatıyor hem de sık sık bölgeye geliyor. Oysa mecbur olmasa, Muratlı’nın yakınından geçmeyen, bir Muratlı’lıya selam bile vermeyen Öztrak, kontenjan korkusuyla burayı yol eyledi.
Sayın Kılıçdaroğlu’na soruyorum; Milletvekili ve genel başkan yardımcısı olduğu günden bu güne kadar, Sayın Faik Öztrak Tekirdağ ve Tekirdağ’lı için ne yaptı? Hadi Tekirdağ’ı bırakın parti için ne yaptı? Edindiğimiz bilgilere göre ekonomi sorumluluğundan da almışsınız, o zaman parti, Tekirdağ, Türkiye için ne hizmet yaptı? Tekirdağ’da partili partisiz birçok basın mensubunun istenmeyen adam diye yazdığı kişiyi yine kontenjandan atayacak mısınız?
Bir sözümde Sayın Öztrak’a; Sayın Öztrak, sizin il ve ilçe parti içi yönetimlere ve seçimlere müdahale ettiğinize dair iddia olduğunu, çıkıp bunu bizimle paylaşmanızı defalarca yazdım. Siz ise röportajdan kaçındınız. Bu da kabulleniştir dedim. Şimdi tekrar sesleniyorum; gelin röportaj yapalım, herkes gerçeği bilsin. Bir de, diğer partili arkadaşlarınıza karşı adil olmak için, “ben kontenjan istemiyorum, olsa da kabul etmem, ön seçime girmek istiyorum” deme büyüklüğünü gösterin.
Kılıçdaroğlu’na son sözüm; Eğer ki olası Tekirdağ için kontenjan olursa, özellikle de, bu kontenjan Faik Öztrak olursa, ilk seçimde Tekirdağ Kılıçdaroğlu’nu genel başkanlık sandığına gömer. Bunu kendi çocuğu Muharrem İnce’ye verdiği oyda gösterdi. İl başkanlarını kafaya almak da kurtarmaz. Meclise giremeyen 450 aday bunun hesabını sorar. Bizden uyarması.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR