Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MURATLI’YA YENİ HASTANE NE ZAMAN OLACAK? MURATLI DEVLET HASTANESİNE ACİL ÇOCUK DOKTORU GEREKLİ

MURATLI’YA YENİ HASTANE NE ZAMAN OLACAK? MURATLI DEVLET HASTANESİNE ACİL ÇOCUK DOKTORU GEREKLİ
12.01.2015 / 08:52
Kurulduğu günden günümüze kadar, Tekirdağ ilçelerinin belki de en sistematik ve en mükemmel hizmet veren devlet hastanelerinden biri, Muratlı devlet hastanesidir. Mizah öykülerini aratmayacak bir kuruluş hikayesi olan bu hastane, maalesef yeterli destek ve yardımı görmemiştir.
Mevcut binası Anadolu Lisesi yapılmak istenirken, Muratlı Ak Parti kurucu üyesi rahmetli Rafet Enis’in girişimiyle hastane yapılması kabul edilmiş, polikliniklerin iç düzenlemesi Muratlı’nın hayırseverleri tarafından yapılmıştır.
Fakat, o günden günümüze gelene kadar, Sağlık Bakanlığı tarafından yeterli desteği görmeyen hastane, Tekirdağ’dan doktor takviyeli hizmet vermesine rağmen, bölgenin en iyi hizmet veren hastanelerinden biri olmuştur. Fakat, bu başarılı hastanenin yenilenmesi ve en önemlisi doktor ihtiyacının karşılanması için yeterli destek ve çaba gösterilmemektedir.
Yakın zamanda çocuk doktorunun hamile olmasına rağmen son ana kadar özveriyle Muratlı halkına hizmet vermesi takdirle karşılanmış fakat, bu doktorumuzun doğum yapması neticesinde hastanemiz çocuk doktorundan mahrum kalmıştır. Yoğun bir şekilde Muratlı halkına hizmet veren çocuk polikliniği doktorsuz olup, ne zaman doktor gönderileceği bilinmemekte ve halk mağdur olmaktadır.
Ayrıca, bu hastanenin deprem güvenliğine uygun olmadığı, yeni hastane yapımı konusunda bir karar öngörülmesine rağmen, henüz bir kazma dahi vurulmadığı halde, diğer tüm ilçelerin hastanelerinin mükemmeliyeti, Sağlık Bakanlığının Muratlı’yı önemsemediği görüşü Muratlı halkı tarafından düşünülmektedir. 30 bin nüfuslu bir ilçenin tam teşekküllü bir hastaneye kavuşması için ne yapması gerekiyor?
Daha önce yazdım, yine yazıyorum; MURATLI DEVLET HASTANESİ, DOKTORSUZ, RUHSATSIZ, KANTİNSİZ VE EN AZ POLİKLİNİĞE SAHİP HASTANE OLMA ÖZELLİĞİNDEN NE ZAMAN KURTULACAK?
ÇOCUK DOKTORUMUZ NE ZAMAN GELECEK?
GÖZ, KBB, ORTOPEDİ KLİNİKLERİ NE ZAMAN KURULACAK?
EN ÖNEMLİSİ, BİZİM DE DİĞER İLÇELER GİBİ HALKIN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK BİR HASTANEMİZ NE ZAMAN OLACAK?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR