Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİRİ MURATLI’YI GÖZETLİYOR

BİRİ MURATLI’YI GÖZETLİYOR
22.01.2015 / 08:48
Belki klasik gelecek ama, Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu Muratlı’ya geldiğinden beri, ilçede adeta BİR HİZMET DEVRİMİ YAŞANDI. Muratlı halkının her kaymakama bir lakap takmasına rağmen, bir önceki kaymakamın lakabına rağmen, bir hizmet çabasını göremedik. Sürekli siyasiler, sivil toplum kuruluşları, dernekler, basın ve halkla koordineli çalışma sonucunda, önemli aşamalar elde edildi.
Bu çalışmalardan en önemlisi, bence asayiş alanında gerçekleşmiştir. Yeni nesilin korkulu rüyası Bonzai adlı sentetik uyuşturucuyla mücadelede, Sigara kaçakçılığıyla aynı oranda mücadelede de önemli aşamalar kaydedilmiş, suç oranı minimuma düşmüş, ilçede yine klişe bir sözle, “asayiş berkemal” olmuştur. En önemli atılım ise, güvenlik kamera sistemleri konusunda gerçekleşmiştir.
Kaymakamlığın girişimleriyle, birçok işyeri ve kamu kurumları kamera sistemiyle donatılmış, hırsızlık oranı neredeyse sıfıra indirgenmiştir.
Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu’nun göreve gelmesinden önce, Muratlı’da nerdeyse kamera sistemi yok denecek kadar azdı.
Oysa şimdi, kamera sistemleri sayesinde, halk huzurla evinde uyuyabilecektir.
Bu arada, bu projeden önce yaşananlar bu sistemin ne kadar gerekli olduğunu gözler önüne sermiştir.
Müsellim mahallesi yolu üzerinde bulunan yüksek okul inşaatındaki hırsızlık vakasının failleri, okulun dışarda olması nedeniyle, kamera sisteminden yoksun olduğu için bulunamadı. Yine Talatpaşa ilköğretim okulundaki büst ve bayrak olayında kamera sistemi olsaydı, failler bulunabilirdi. (şimdi bu okulda kamera sistemi mevcuttur)
Evet. biri bizi gözetliyor .iyi ki gözetliyor. Bu paye de Mahmut Hersanlıoğlu’na aittir.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR