Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
VÜCUDUMUZU  YAZA  HAZIRLAYACAK  8 ALTIN ÖNERİ
Çiğ süt destek ödemeleri  başlıyor
“Okul Dışarıda Günü”  etkinlikleri

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MARMARA EREĞLİSİNDE ROMAN VATANDAŞLARIN HALİ PERİŞAN

MARMARA EREĞLİSİNDE ROMAN VATANDAŞLARIN HALİ PERİŞAN
23.01.2015 / 09:06
Marmara Ereğlisi Yeniçiftlikte yaşayan roman vatandaşlar zor durumda. Yeniçiflik bölgesinde çadırda yaşadıklarını söyleyen İzzet Sepetçi adlı bir vatandaş, “biz çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyoruz. Bizim sorunlarımızla ilgilenen hiç kimse yok. Ölsek, kimsenin umurunda olmayacak. Belediye de bize bu konuda yardımcı olmuyor.
Büyükşehir belediyesinden bize yardım etmesini istiyoruz. Romanlar hala ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyor. Bizim de herkes gibi insanca yaşamaya hakkımız yok mu?” dedi.
Bu İzzet sepetçi yerden göğe kadar haklı. Bir dönem Muratlı Turan mahallesindeki romanlar da çadırda uzun süre aynı sıkıntıları yaşadı ama el uzatan olmadı. Bence açılım, kapatılım, daire falan fişmekan hepsi hikaye. Bu kardeşlerimize arsa gösterin, 150 metrekare olsun ama kendilerine ait bir yer olsun. Onlar evlerini de yapar, yaşamlarını da sürdürür. Bu insanlara bir el atalım, destek olalım.
Bir sözüm de Ereğli belediye başkanlığına; Sayın başkan, bu vatandaşlara gidip derdini dinlemek bu kadar mı zor? Yoksa sizin seçilmeniz için oy veren bu insanların hiç mi değeri yok. Ben inanıyorum ki, siz bu vatandaşların derdine merhem olursunuz.
Diğer sözüm de, Kadir başkana; Başkanım, sabahın 06.30’unda bir köye veya ilçeye gidip namaz kılıp, aylak kahvehane cemaatiyle sohbet etmek size bir şey kazandırmaz. Gidip bir de bin bir zorlukla mücadele eden bu çadır ahalisiyle sohbet edin. Yoksa, bu çalışmalarınız asla meyvesini vermeyeceği gibi, bulanık suda balık avlamaya benzer. Bir de gidip bu roman kardeşlerimizi dinleyin. Bu yazının gelişmesini merakla bekliyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR