Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali Perdelerini Açıyor
Başkan Albayrak Çerkezköy'deki Yatırımları İnceledi
Evrenin Müziği Resim Sergisinin açılışı yapıldı

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

OLMUYOR BAŞKANIM OLMUYOR

OLMUYOR BAŞKANIM OLMUYOR
05.02.2015 / 08:33
Seçildiği günden beri, Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak, dur durak bilmeden büyük bir özveriyle, her gün Tekirdağ ilçe ve köy vasfını kaybetmiş mahallelerini geziyor, halkın sorunlarını dinliyor. Fakat, bu güne kadar yaptığı uygulama yan-lış-tır.
Saat 18.55.Yer, Çorlu’ya bağlı Vakıflar mahallesi. Eski yapısıyla Vakıflar köyü. Mahallenin bir tane ana caddesi olup, her gün yüzlerce araç bu güzergahı kullanıyor. Sayın Albayrak, beraberinde belediye personel ordusunu almış, bu ana cadde boyunca araç konvoyunu park ettirmiş, yol trafiğe kapanmış. Fabrikaların servis saatine denk gelmiş. Koskoca kamyon kilitlenmiş geçemiyor. Fabrika işçi servis minibüsü geçemediği için ara sokaklara dalarak yol bulmaya çalışıyor. Bu mudur ziyaret yani?
Yanlışlar nelerdir?
-Akşamın saat yedisi, millet işten, fabrikadan gelmiş, evinde istirahat ediyor. Ya da yeni işten gelecek, evine gidecek. Kimin sorunlarını dinleyeceksiniz?
-O kadar aracı yol üzerine dizip, trafiği kilitlemek uygun bir durum mu?
-Gece gelince, hangi sorun ve aksaklığı göreceksiniz? Aşağısevindikli’den Yukarısevindikli yoluna kadar, Tekirdağ Özel idare Müdürlüğü, her yolun olması gerektiği gibi, mükemmel bir yol yaptı, sizin Fen işleri daire başkanınız, Yukarısevindikli çıkışından, Vakıflar çıkışına kadar yolu hiç görmedi mi? Eğer gündüz mesai saatinde gelseydiniz, bu güzergahın yolunun perişanlığını görürdünüz.
-Yine gece geldiğiniz için, E-5 karayolu kenarındaki fabrikanın, Vakıflar deresine nasıl zehir akıttığını göremediniz. Gündüz gelseydiniz, bunları görürdünüz.
-Siz Vakıflar’a niçin geldiniz, kimi bulup sorununu dinlediniz?
Bir de, belki sizin için önemli olmayabilir ama, sabahın alaca karanlığından, akşamın zifiri karanlığına kadar, onca insanı arkanıza takıp, ilçe ilçe, köy köy dolaştırmaya hakkınız yok. Herkesin bir ailesi, düzeni var. Sabah mesaisine başlar, akşam 17.00 de evine gitmek ister. Sabahtan akşama kadar bu kadar insanı peşinize takıp emek ve zamanlarının fazlasını harcamaya mecbur bırakmak için onların rızasını aldınız mı? Bunun vebali büyüktür.
Şimdiye kadar ne yaptınız?
-Yol mu yaptınız?
-Kanalizasyon mu yaptınız?
-Sokaklardaki çöpleri, köpekleri mi temizlediniz?
-İlçelerdeki trafik sorununu mu çözdünüz?
-Okulları mı restorasyon yaptınız?
Allah aşkına ne yaptınız?
Bol bol hizmet binası açtınız, hizmet yok.
Arkanıza bir sürü daire başkanını alıp ilçe ilçe gezdiniz, açılışlar yaptınız.
Başkanım, kusura bakmayın, ben yağcılığı bilmem. Sosyal medyada övmem. Profil resmime sizin resminizi veya Büyükşehir logosunu koymam. Doğruları yazarım.
Olmuyor başkanım, olmuyor. Üstte saydıklarımı yapın, ben de “Sayın Albayrak şunu yaptı, bunu yaptı, helal olsun.” diye takdirle yazayım.
SAYIN BAŞKANIM, ZAMAN AKIP GİDİYOR, SABIRLA BEKLİYORUZ.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları


YAZARLAR