Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İŞKUR’DA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI BAŞLIYOR

İŞKUR’DA MESLEK EDİNDİRME KURSLARI BAŞLIYOR
Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) “Aktif İşgücü Programları” çerçevesinde açılan Mesleki Eğitim Kurslarına başvurular tamamlandı..
16.02.2015 / 16:16

Tekirdağ Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) “Aktif İşgücü Programları” çerçevesinde açılan Mesleki Eğitim Kurslarına başvurular tamamlandı. Açılacak olan; “ENGELLİ BAKIM ELEMANI” (İSTİHDAM GARANTİLİ), CAM SÜSLEYİCİ (BİLGİSAYAR FOLYOCU);  EVDE ÇOCUK BAKIM ELEMANI ve HASTA VE YAŞLI REFAKATCİSİ (İSTİHDAM GARANTİSİZ) kurslarının seçmeleri İŞKUR TEKİRDAĞ il Müdürlüğünde gerçekleştirildi.  Kurslar 18.02.2015 tarihinde başlayacak ve yaklaşık 5 ay sürecek.


İŞKUR Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla düzenlenen mesleki eğitim kurslarının seçmeleri bugün (16.02.2015) ve yarın (17.02.2015) yapılacak. Kapodokya Özel Bakım ve Soayal Hizmetler Firması ile işbirliği içinde düzenlenen  istihdam garantili ENGELLİ BAKIM ELEMANI”, kursu ve Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliğinde istihdam garantisiz olarak düzenlenen CAM SÜSLEYİCİ (BİLGİSAYAR FOLYOCU);  EVDE ÇOCUK BAKIM ELEMANI ve HASTA VE YAŞLI REFAKATCİSİ kursları kursiyer seçmelerinin ardından 18.02 2015 tarihinde başlayacak.


Kurs bitiminde kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilecek. Bunun yanında kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmıyor ve kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için kursiyerlere İŞKUR tarafından 20-25 TL ödeme yapılacak. Ayrıca eğitim süresince İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primleri ile bakmakla yükümlü olunan kişi durumunda olmayanlar için Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri İŞKUR tarafından ödenecek.

Bu haber toplam 13136 defa okundu
YORUMLAR
erdinç: 
"İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI"
Asgari ücrete denk gelen ve max 6 ay süren İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI nı da söylemeden geçmiyelim http://www.piyasaanketi.com/isbasi-egitim-programi/
09.06.2015 / 15:00

YAZARLAR