Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SÜLEYMANPAŞA OLDUK AMA EN BÜYÜK PROJE OLAN HUZURA NE OLDU????

SÜLEYMANPAŞA OLDUK AMA EN BÜYÜK PROJE OLAN HUZURA NE OLDU????
07.01.2019 / 11:19
Kendi özüne ihanet etmeyecek, ne dini ne de özgürlüğü kimseye vermeyecek, orta yollu, mutlu insanların yaşadığı şehir TEKİRDAĞ. Velhasıl TEKİRDAĞ’ı TEKİRDAĞ yapan tek şey insanıdır.
Haftanın her günü, her saati var olan trafik çilesi (Valilik önü-Köprübaşı). Yürüsek 10 dakika da yol bitiyor. Trafiğin en sıkışık olduğu Tekira AVM önüne büyük bir saksılık yaparak trafiği felç ettiler. Trafik 5 yıl evvel hayaldi, gerçek oldu.
Merkezi küçük ama derdi büyüktür Tekirdağ’ın. Ben bu Büyükşehir çilelerini çekiyorsam, neden ayni oranda Büyükşehir imkânlarını bulamıyorum. Şiddetli yağmur yağsa muhakkak bir yerden sel olarak sular akar.Bu durum da sakın sahil yoluna inmeyin.Şehir merkezi huni gibi olduğu için en tehlikeli yoldur.Bir de Perşembe ise günlerden ,Vay benim Pazarcı esnafımın haline.
Yol yok, otopark yok. Esnaf park yüzünden iş yapamaz hale gelmiş. Ama alışveriş merkezinde sıkıntı yok. Vatandaş çarşıya gelecek, bir kahve içecek hemen yakasına yapışıyorlar. Bir kahve 3 TL, otopark 5 TL.
İşyeri yolum uzun ve kötü. Muratlı caddesinden şehre giriş yapıyorum. 2 metre ara ile ikişer tane rögar kapağı. Yolların kötü ve yetersiz oluşu, aracım 4×4 olduğu halde her ay balans ayarı yaptırmamı gerektiriyor. Toplam da on metreyi aşmayacak yollar 2 ay da tamamlanamıyor.
700’lü yıllar da Evliya Çelebi Tekfurdağ’a uzaktan bakıyor ve seyir defterinde iskele şehri ismiyle bahsediyor. Yüzen ufacık bir liman şehri Süleymanpaşa, toz dahi bulunmaması, pırıl pırıl sokakları, kaldırımları, tertemiz caddeleri olmalı.
Hayaller bile kirleniyor bu şehri bu kadar sahipsiz gördükçe. Tertemiz yıkattığımız aracın ertesi sabah bir parmak toz veya çamurla kaplanmış olduğunu görmek, penceredeki camlarını daha iki gün önce temizlemiş ev hanımının yüzünü buruşturarak kirlenmiş camlarını seyretmesi, Süleymanpaşa’ya yakışmıyor. Bütün her şeye rağmen yine de direniyor, çehresini değiştirecek sahibini bekler misali, SABIRLA DİRENİYOR.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR