Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“TEŞKİLÂT NEDİR???” DİYENLERE…

“TEŞKİLÂT NEDİR???” DİYENLERE…
11.01.2019 / 11:18
İnsanoğlunun değerini bir kesirle ifade edersek, Payı gerçek kişiliğini gösterir. Paydası da kendisini ne zannettiğini, Payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür. TOLSTOY.
Siyasette üç hassasiyet olmalıdır. . İhlas, sadakat ve ehliyet. Başarının anahtarı önce samimi olmakla baslar. Sadakat ise; insana ve emeğe saygı çok önemlidir. Tartışılmaz sermayedir. Saf değiştirmek, yarı yolda bırakmak eylemlerini, kimisi güç maharet sayar. Yalan söylemek, ihanet etmek sıradan davranıştır.
Ehliyet diğer adi LİYAKAT.
LİYAKAT, sadece siyasetin değil, toplumun inşası; ticaret, hareket, grup ne ile adlandırırsanız adlandırın, insana bağımlı olmayan güçlü sistemler kurmaktır.
Dünyaya nice alimler, yöneticiler gelmiş, hatıra gönüle bırakılmamış, yaradılışa bakılmış.
Siyasi bir oluşumda “benden sonra tufan” mantığından çıkma vakti geldi de geçiyor. Herkese, her görev verilmez.. Pek yakın bir tarihte zaten bu deneyimlendi.
Siyasette hedefler iyi anlatılmaz ve halk ikna edilemezse, emekler boşa gider, oy da alınamaz. Çok hizmet edebilirsiniz ama insanların gönlünü almadan bunu oya dönüştürmezsiniz. Bu noktada teşkilatçılık çok önemlidir. Başarılı bir teşkilat; milletin güvenini ve gönlünü kazanarak, bu kazanımı oya dönüştürebilmek ve milleti yanına alarak hedeflere doğru kararlılıkla yürüyebilmelidir... Görev dağılımı çok dikkatle yapılmalı ve liyakata önem verilmelidir.
İnsanları nereye davet ediyoruz?
Camekân da, içerisi de önemlidir.
Kapak çekici gelmiyorsa, içindekine kimse ilgi duymaz.
Seçime hazırlanan sağ-sol fark etmez. Teşkilatların yeni nesil siyasete ihtiyacı var. Gecikmiş bir siyasete. Ya kendi rüzgârınızı oluşturursunuz, Ya da bu rüzgârda kaybolursunuz. Her şey vasıfla başlar. Milli Görüş akımının bir sözü vardır.
SAĞLAM DUVAR, SAĞLAM TUĞLA İSTER.
Teşkilatlarda en önemli temel Gençlik Teşkilatları ile başlar. Kas değil, kalem lazım. Ne o öyle kavgaya adam toplar gibi. Bugünün gençleri, Yarınların yöneticileri olacak, ülkenin ufkunu çizecekler.
Teşkilatlarda Direksiyon sahibi; yöneticiler ve başkanlardır. Davalarında öncülük ile hizaya getiremiyorlarsa, sadece gösterilerde kalabalık yapmaktan öteye gidecek tesire sahip değillerse bir grup yığından başka bir şey değillerdir.
Siyasetten korkmayın!
Fikri olmayanlara…
Vizyon nedir bilmeyenlere…
Ezberledikleri 4 kelimeyi papağan gibi tekrarlayanlara inat!
Farkında olduklarınızı aktarın!..
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR