Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

VERİLEN SÖZLER…..

VERİLEN SÖZLER…..
14.01.2019 / 11:27
Çoğu zaman, insanlar politikadan kendilerini uzak görüyorlar. Kendi şehirlerini ilgilendirse dahi. Ama ben bunun, biraz teknoloji ve eski insan etkileşimiyle değişebileceğini düşünüyorum. Kendi şehrimiz olan Tekirdağ’dan örneklersem; Okullar veya otoparklar, geri dönüşüm projeleri veya şantiyeler, arabalar veya otobüsler, yalnızlık veya dayanışma arasında seçim yapmak bize bağlı. İnsanı merkeze almayan kentleşme yalnızlık doğuruyor. Gerçekten daha iyi iş yapmaya başlayana kadar çözülmeyecek. Çok iyi işler yapmıyoruz. Birlikte hareket etme isteği yok. Konu birlikte hareket etmeye geldiğinde ise elimizdeki veriler açık. Geçen belediye seçimlerinde oy vermenin önemli olmasına rağmen, seçmenlerin geçersiz oy oranları ile katılım göstermeyen oy yüzdesi hatırı sayılır sayıdaydı.
Geçen 5 senede ne denildi ne oldu??? İlin her köşesinde marka caddeler olacaktı. Evet isimlerin hepsi marka (Prestij) .Taklit çantalar daha marka. Ağaçlar dikilecekti. Kıyım oldu. Yaya ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kaldırım, alt ve üst geçitler ile şehir içi kavşakların yaya öncelikli olarak düzenlenip yenilenecekti.5 yılda ancak şehir girişi bir üst geçit oldu oda yanar döner ışıklı reklam. Avrupa kentlerinde uygulanıp başarılı olmuş projelerin incelenerek uygun görülenlerin şehirde uygulanması amacıyla projeler hazırlanması. Neden Avrupa’dan proje alarak kopyala yapıştır işler, MİLLİ DEĞER’lerimize ve MİLLİ PROJElerimiz yok mu bizim. Kent Estetik Kurulu dendi.6Altı aydır yok ortada. Estetik yok Kurulda fark etti..
Tüm ilçelerde Kaldırımlar, sesli uyarı sistemleri, engelli asansörleri vb. uygulamalar ile Tekirdağ’da yaşamın engelliler için daha kolay hâle gelmesi. Engellilerin çektiği sıkıntılar yerel basında malumunuz. Büyükşehir Belediye seçimlerine girerken ve seçimi kazanan partinin daha bir sürü seçim vaadi vardı. Yazılacak o kadar şey var ki. Artık hepimizin elinde akıllı tabletler, telefonlar var. Seçim kitapçığına hepimiz ulaşabiliriz. Birde resmi belediye sayfasını ziyaret edin. Öncelikle en son 2017 yılı sonu Faaliyet Raporunu inceleyerek, şuan güncel olan Belediye Projeleri sekmesine girerek ilçeleriniz için neler yapılmış neler yapılmamış mukayese kanaati size ait. Ülke Genelinde birkaç Büyük Şehir Belediye Resmi Sayfasına yapmış olduğum ziyaretlerde, Mestan ÖZCAN’ın vermiş olduğu bir örnek olan Samsun Belediyesi, muhteşem bir örnek olmuş. Seçim Vaadi olarak verilen neredeyse tamamlanmayan hiçbir proje kalmamış. Heykellerle estetik olmaz. Tarihe sahip çıkılmaz. Bırakın Kapalı pazarı, Yabancı Uyruklu Ürün Pazarı yeri dahi yapılmış. Ölmek üzere olan 10 Leylek ile vicdan olmaz, Adamlar kuş cenneti yaptı, hatta bu araziye giden araç yolunu trafiğe kapattılar. Doğal ortama zarar gelmemesi için. Oysaki bizim şehrimizde Yeni ulaşım yolları açılmamışken trafiğin çözülmesine dönük de hiçbir çalışma gerçekleştirilmemiştir. Bununla birlikte belediye yatırım yapmayan günübirlik kendini idare etmeye çalışan bir anlayışla ne yazık ki trafiği taşımayan yollara katkı sağlamak için dolmuş hatları şehir dışına çekerek ekonomik dar boğazdan kurtulmaya çalışmaktadır. Bu karar halkımızın ulaşım sorununa çare olmadığı gibi dolmuşçu esnafımızı da zor duruma düşüren bir karardır. . Şehrimizin yol alt yapısı şehrin trafiğini taşımamaktadır. Belediyecilik uygulamaları ve hizmet yoksunluğu olması sebebiyle her geçen gün olması gerek yerden aşağılara doğru hızla uzaklaşmaktadır. Yerel seçimde bu kötü gidişata dur denilebilecek mi?
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR