Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KELİMELER KİFAYETSİZ, HATTA İSYAN İÇİN DE

KELİMELER KİFAYETSİZ, HATTA İSYAN İÇİN DE
22.01.2019 / 11:24
Hani bir söz var. Birçoğumuz biliriz. “Gömleğin tüm düğmelerini yanlış iliklemek gibidir insanlara güvenmek. En başından beri yanlış yaptığını sonuna gelmeden anlayamıyorsun.” Ne kadar doğru değil mi? Anlıyorsun anlamasına da, iş işten geçtikten sonra.
Günlerden beri bu köşede kendimce anlatmaya çalışıyorum, benim gibi yerel de yazan bir sürü abim, işin ehli biri sürü insan da yazıyor. Tekirdağ sesimizi duyan var mı diye??? Maalesef artık insanımızı alıştırdıkları için, tepki verme duyuları da köreldi. Yani beyinler yıkandı dolaylı olarak. Kalitesizlik alkışlanır duruma gelmiş.
Tekirdağ’ın en güzel üretimi başkanlar olmuş. Sokağa çıkın 10 adımda 2 başkan .Ooo başkanım nasılsın??? Herkes başkan.
Kimse gücenmesin söyleyeceklerime. Hatayı da biraz kendimizde arayalım. Odalar, Sivil toplum örgütleri. Bunca sivil toplum örgütünün, bunca başkanın (!) bulunduğu bir şehirde bir sivil toplum örgütünün şehrinin sorunlarını masaya yatırıp ses çıkardığını bir panel düzenlediğini gördünüz mü? Herkes halinden memnun demek. Bu yüzden herkes layık olduğu şekilde yönetilirmiş. Kendi hakkını hukukunu korumakta bile bir araya gelmekten aciz kalan bir şehir… Şehrinin göbeği ‘Köyden indim şehre’ . Yol kenarları otoparklara çevrildi, Her gün Halil Sezai arka fon da; “İçim yanar içim kanar da. İsyan… Geriye bir avuç yalan.”
Eskiden mavinin, yeşilin her rengin binbir tonu yaşanırdı bu topraklarda. İnanın ben renklerimi kaybetmeye başladım. En büyük korkumda insanlığımı kaybetmemek. Denize girecek bir yer yok. Yeşil bir tek evimin yanı. Oda şehir mezarlığı, ama orman benim için. Sabah Allah’ın verdiği oksijen nimeti gaza, mazota karışmadan ailecek nasıl balkona çıkıyoruz bir görseniz bizi.
Peki ruhunuzun oksijeni için ne yapıyorsunuz.? Tekirdağ’ı seviyorum. Bu şehir de doğdum, bu şehir de yaşıyorum ve burada ölüp toprağına gömülmek istiyorum. Zengin bir mutfağı var bilene. Çok sayıda tarihi yapısı var, bakımsız kaldığından bakıpta görene, Hepimiz sanatseveriz lakin bir kent tiyatrosu yok. Bu şehire lazım olan burjuva sanatı yok. Müzesi var, ziyaretçisi yok. Zamanın da Guinness Rekorlar Kitabına giren o zamanın belediye yönetiminde az da olsa destekle ayakta duran bir Namık Kemal Bölge tiyatrosu vardı buralarda. Belediye Kültür Merkezinde yılda 2 ila 3 oyun sergilerdi. Bırakın sanata desteği tiyatro oyun sergileyecek yer bulamıyor. Memduh Şevket ESENDAL diye küçük bir sanat merkezine tıkılıp kaldık. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem EŞKİNAT’ı sanat için yaptığı, elle tutulur takdire şayan tek hizmeti Konservatuar oldu. Fakat bu eğitim yuvası, Evlendirme Dairesi ile iç içe. Konservatuar hafta sonu hizmet veriyor. Aynı anda hafta sonu en 2 tane nikah kıyılıyor… Eğitim adı altından hizmet veren bu kuruma, elini kolunu sallaya sallaya her türlü insan giriyor. Çocuklarımız için telaşlanıyorum. Bu konuyu takdir edebilmemiz için acilen bu konuya bir çare bulunmalı. Daha körpecik evlatlarımızı evlendirmeye mi özendireceğiz, sanata mı yoksa.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR