Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KARA KIŞ

KARA KIŞ
24.01.2019 / 11:15
Martın sonu baharmış… Kiminle konuşsam 5 yıl uzun soluklu bir kara kıştı sanki. Hiç geçmeyecek gibi. Yazımı kışa çevirdin misali. Asfalta dayalı bir belediyecilikten başka bir şey yoktu kanımca. Tekirdağ Belediyesi tarihinde bu kadar kötü yönetilmemişti. Tekirdağ şu anda deyim yerindeyse dökülüyor. Sokaklar köstebek yuvasına dönmüş durumda. Geldik yıl 2019 yine mahalle yollarından bahsediyoruz. Devamlı Hürriyet Mahallesi yolları sosyal medyada gösterilirse, hadi çıkalım Aydoğdu Mahallesine, Çınarlı’ya Karadeniz’e. Çokta bir şey söylemeye gerek yok. Şehrin durumu ortada. Millet uzaya giderken biz alt yapıdan, yoldan asfalttan bahsediyoruz. Yolların üstünden taşıtlar ve insanlar geçerken altından su, kanalizasyon ve doğalgaz boruları, elektrik ve telefon kabloları geçiyor. Dolayısıyla şehrin tüm yükünü çeken yollarda bir sorun olduğunda yaşam adeta felç oluyor. Ancak tüm bu önemine rağmen yolların yapıldığı yerden tutun da kaplama malzemesinin seçimine ve uygulanmasına kadar bilgisizliğin ve özensizliğin hâkim olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Yanlış uygulamalar devam ediyor ve hala kimse ders almıyor. Uçan otomobil çıkaracaklar biz hala yollarla uğraşıyoruz kaç yıl oldu bitmedi. Sanki sadece biz kullanmıyoruz, belediye yöneticileri, çalışanları da o yolları kullanıyor. O güzergahtan acil hastalı ambulansların bile geçemediğini biliyor muydunuz acaba? Ufka baktığında görülemeyecek kadar uzakta bir yerde değil bu uygulamalara son vermek. Sonuçta hepimiz aynı gökyüzünü kullanıyoruz. Bu kirliliğe son vermekle başlar herşey.
Şimdi herşey yeniden başlıyor. Tercihleri doğru yapmalı. Dönüşü olmayacak yola girilmemeli. Kimin ne yaptığını ya da ne yapmak istediğini iyi anlayın, sorun gözlemleyin. Yerel seçimler kapıda, kapımızda. Anahtar seçmen de.
Yerel seçim ne tek başına partiyle, ne tek başına adayla ne de tek başına kampanya ile kazanılmaz. Yerel seçim seçmenle ve ne istediğini bilmekle kazanılır. Seçmen çok sessiz, Fırtına öncesi sessizlik gibi… Ya adaylar oda pek yakında burda.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR