Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI STARTI

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI STARTI
05.02.2019 / 11:17
Tekirdağ Tekirdağ olalı ilçelerinde, Süleymanpaşa ilçesinde olacak çekişme gibi afillisi yaşanmayacak gibi geliyor.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde 11 tane ilce belediyesi olmasına rağmen halk tarafından en çok ilgi ve merak konusu Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Adayları oldu. En büyük çekişme Süleymanpaşa’da olacağa benziyor.
CHP Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Halen Başkan olan Ekrem EŞKINAT ve AKPARTI eski İl Başkanlığı görevinden istifa ederek Ak parti Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı olan Cüneyt YÜKSEL.
CHP ‘li Belediye Başkanı Ekrem EŞKINAT kimdir diye soranlara; 1960 yılında doğdu. Eğitimini Tekirdağ Namık Kemal İlkokulu, İstanbul Galatasaray Lisesi, Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamladı. Mesleki stajını IPSF kanalıyla Hollanda’da yaptı.
1985 yılında Tekirdağ il merkezinde halen faaliyetini sürdüren EŞKİNAT Eczanesini açtı. Süleymanpaşalılara “Şeffaf bir belediyecilik için yola çıktık ve ilk ilkemizde bu” dedi. 2014 Yerel seçimlerinde AKP Adayı Ahmet AYGÜN’e karşı rakip olarak Süleymanpaşa Belediye Başkanı oldu. Pek çok seçim vaadi vardı. Fakat hiçbir hizmeti Heykeller kadar ses getirmedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK ile olan anlaşmazlıkları çoğu kez yerel basında yazıldı çizildi.
Belediye Başkanı Eşkinat, CHP Tekirdağ Merkez İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Satın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ı hedef alarak ulusal basının da merak takip ettiği söylemlerinde “Hele bugün bir faşist diktatör var, altını çizerek söylüyorum, bedeli neyse bunun suçunu katlanarak söylüyorum. Bir Faşist diktatöre karşı, bu halkın ayaklanmasını, bu halkın şahlanmasını sağlayacak CHP’nin yerel yöneticileridir, milletvekilleridir, onun Genel Başkanındır. Ama her şeyden önce Cumhuriyet Halk Partili üyeleridir” demişti.
Ya AKP Eski İl Başkanı, şimdi ise Süleymanpaşa Belediye Başkanı Adayı Cüneyt YÜKSEL; 1977 doğumludur. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin sahibidir. İşletme mezunu olan Yüksel, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler son sınıf öğrencisi olarak öğrenimine de devam etmektedir. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında görev alan Yüksel, halen Tekirdağ MÜSİAD üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.2016 yılında AKPARTİ il Başkanlığından istifa eden Ahmet AKÇAY’dan sonra 15 Temmuz darbe girişimi akşamında AK Parti yönetimlerini toparlayıcı liderlik yaparak, 15 Temmuz nöbetlerinde en ön saflarda bulundu. Daha sonra İl Başkanlığına atandı.
Süleymanpaşa’da ki seçmenlere seslenen Yüksel, “şunu söylüyorum açık ve net bir şekilde sadece bir kere Tekirdağ’da bize bu şansı tanıyın. Bize bu şansı bir kere tanıyın, yerel de göreceksiniz beş yıl içinde Tekirdağ’ı olduğu gibi değiştireceğiz.” diyor.
GELSİN PROJELER...
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR