Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YAŞ 35

YAŞ 35
14.02.2019 / 11:10
Yeni bir yaşa girmeme günler kala, geçmişte bıraktığım kocaman kocaman yıllarım var. Mutlu, umutlu, coşkulu, ışıklı yıllar.. Hayal kırıklıkları, hayaller, özlemler, ayrılmalar, kavuşmalarla dolu yıllar.
Kahkahalarla çınlayan, bir o kadar gözyaşları ile geçen yıllar. Paylaşarak güzelleşen, çoğalan yıllar. Aşkı, ailemi, dostlarımı bulduğum, onlarla yoğrulduğum yıllar. Kendimi ararken kaybolduğum, her seferinde yeniden bulduğum, buldukça büyüdüğüm, büyüdükçe aradığım yıllar..
Zamana, hayata, koşullara direndiğim, başkaldırdığım, mücadele ettiğim yıllar.
Bazen yorulduğum, kendime kapandığım, kendimi dinlediğim, sonra yeniden, kaldığım yerden hayat yoluna yürümeye, koşmaya, sendelemeye devam ettiğim yıllar.
İnsanları anlamak için durup defalarca düşündüğüm, anlayamayınca insanca diye geçiştirdiğim yıllar.
Başkalarının dertlerini dert edinip onlarla çözüm bulmak için çabaladığım yıllar.
Kendi sıkıntıları kendi kendime dağ yapıp altında kalacağımı anladığımda onları yine kendi kendime ortadan kaldırdığım yıllar...
Ölümün acısına ve doğumun mucizesine tanık olduğum yıllar. Okuduğum, izlediğim, katıldığım, öğrenmeye aç bir çocuk gibi bilgiye saldırdığım yıllar.
Koştuğum, ulaştığım, ulaşamadığım yolları düşe kalka, yara bere içinde devam ettiğim yıllar.
Çocukluğumu, ergenliğimi ve olgun gençliği yaşadığım bugünlerde, geçmişe özlemle, geleceğe ümitle bakmam gerektiğini bana anımsatan yıllar...
Çok değil 35 yıl olmuş hayata merhaba diyeli, bundan sonrası, bundan öncesini aratmamasını diliyorum.
Bir taraftan eski yaşımı tükettiğime yanarken, diğer taraftan yeni yaşımı henüz daha hiç lekelememiş olduğuna seviniyorum.
İnsan lekesi. Kainatın en çıkmaz lekesi. Bin tane çamaşır suyuna da batırsan, üzerinize dökülen leke, eğer bir insan lekesi ise, maalesef ömür boyu ve hatta ömür sonrası bile çıkmıyor. Eskiden seçimlerde hint boyası ile parmaklarımıza çıkmaz bir leke yaparlardı,bu işi insan lekesi ile yapsalardı.
Dil yarası eşittir insan lekesi. Bizim Partideki Tevfik Abimi geçenlerde izledim; Acaba çay demlerken sıcak suyu çayın üstüne boca edip, demlenmesini beklemeden hemencecik bardaklara dolduruyor mu diye? Çay istedim ;” Bekle kardeşim demlensin” dedi .Baktım bekliyor. Takdir ettim , Tevfik abi çaya kıyamıyor. Ama iş söze gelince, kıyım kıyım insandan geçilmiyor ortalık.
Yaşınıza anlam veren yegane şey, yapmayı istediğiniz şeyleri gerçekleştirebilmenizdir. Yapmayı istediğiniz şey ise, yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapabilmenizdir. O halde neyi yapmaktan mutlu olduğunuzu bulun ve onu yapın. Ama sakın, sizin mutluluğunuz başkalarının mutsuzluğu olmasın. Geride bir yığın insan lekesi bırakmayın, NE OLUR...
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR