Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DEDİKODU

DEDİKODU
06.03.2019 / 10:50
Siyasi partilerin tümünde, siyaset kazanı kaynamaya başladı. Dikkatimizi şu cekiyor; herkes birbirini rakip olarak gördüğü için, genelde ‘dedikodu’ niteliği taşıyan, olumsuz söylemler üzerinde yükseliyor. Partilerine ve adaylarına siyasi rant kazandırma düşüncesinde olan kimi kirli kişiler ve gruplar bu eylemlerini her türlü uyarı ve Tekirdağlıların tepkisine rağmen sürdürüyorlar.
Bu kişi ve gruplar tansiyonun yükselmesine neden oldukları gibi partilerin ve adayların gerilmesine, seçim ortamının bozulmasına yol açıyorlar.
Son günlerde dedikodu ve karalama siyaseti iyice arttı..
Yok bu hırsız, bu rantçı,tefeci,bu fetöcü,bu mason hatta bel altı vuran dedikodular bile yok değil. Değer mi hiç bu kadar yalan, iftira ve dedikodu
Ama en iyisi, en güzeli, insanlığın öne çıkması; gerçek siyasetçilerin çıtayı yükseltmeleri ve siyasette dedikoduya, sıradan olumsuz söylemlere taviz vermemeleridir.Bu tarz siyaset malesef Tekirdag ‘ın imajina ve insanına zarar vermekten baska bir sey olmaz. Tekirdağ bu tür kirli işlere, çirkin saldırılara sahne olacak bir kent değil.
Bir zamanlar filozof Sokrates de “Başkaları hakkında kötü konuşanlar, aslında her zaman kendi haklarında konuşuyorlardır” demişti.
Unutmayalım ki, siyaset arenasında insanlık değerleri ne çok yükselirse, siyaset de o ölçüde yücelir. İyi insanlık, her zaman iyi siyaseti doğurur.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR