Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DİK DURUŞ

DİK DURUŞ
07.03.2019 / 11:16
10 Yıl evvel omurgalarımdaki ağrılarımdan dolayı skolyoz tanısı koyulmuştu. Sebebi duruş ve oturuş bozukluğu denildi. Ağır bir ameliyat sonrası postürüm dik bir duruşa sahip oldu. Diyeceğim o ki tıp dünyası bile DİK DURUŞ diyor.
Ya siyasette …. Bugün siyasette olması gereken ve herkes tarafından kabul gören ama uygulama konusunda büyük bir kesimin tercih etmediği “DİK DURUŞ”a sahip olanlarda var. Kaşı ayrı gözü ayrı oynayıp, eğilip bükülenler de var. Siyasi hayatını, geleceğini, menfaatlerini, sağlama alma yolunu, birilerinin emrine girerek, ona buna dalkavukluk yaparak bulan insanlar, her zaman var olsa da son zamanlarda salgın bir virüs gibi çoğalarak zaten çok sorunlu olan siyaseti zehirlemeye, kirletmeye devam ediyorlar.
Şimdi partiler içerisinde yeni gruplaşmalar çıktı. Kendi çaplarında dernekleşerek, eğer yeni bir siyasi oluşum olursa “Birlikten kuvvet doğar” diyerek amaçsız dernek kurma yoluna girenler var. Olmaz olsun böyle birlik, böyle kuvvet. Partileri bu seçimde kan kaybederse zayıflarsa ortaya çıkacaklarmış falan filan.
Eeee kaybetmezse ne olacakmış?
Bir sonraki seçim mi beklenecek? Siyaset bu mudur?Buna korkak siyaseti denir. Ya kardeşim gücün varsa çık. Madem hoşnut değilsin ortamdan.Nerde DİK DURUŞ .
Bunlarda duruş yoktur; Amaç sadece kendi kazanımlarını ve çıkarlarını korumaktır.
Ben riyakârları, konuştuklarından farklı davrandıkları için değil, davrandıklarından farklı konuştukları için eleştiriyorum… Bunların derdi ne TÜRKİYE, ne siyaset .Dertleri Koltuklarını sağlama almak için pazarlıklar yapmak, duruş yok, örnek olmak yok, yaptığı işin arkasında durmak yok, attığı imzanın arkasında durmak yok, yaptığı hataların bedelini ödemek yok, günü kurtarmak için, herkese gider yapmak, kendinden başka herkesi suçlayarak, hatasız kulu oynamak, ilkesizliğin ve duruş eksikliğinin örnekleridir.
Yol mu? Yol arkadaşlığı mı? Bence yol arkadaşlığı… Çünkü hangi yola, hangi şartlarda kimin ile çıkacağımızın çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Haklıdan yana değil, çıkarından yana olanlar korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler, fırıldak olurlar. Aslında siyaset bir gruba dahil olmak değildir. ASİL BİR DURUŞA SAHİP OLMAKTIR…
Kısaca KRALIN ADAMI OLMAK’’ değil, ‘’ADAMIN KRALI’’ olabilmektir
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR