Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MUTLUYMUŞUZ!

MUTLUYMUŞUZ!
26.03.2019 / 11:16
CHP’li belediyelerin yönettiği şehirler hem hoşgörülü saygılı, hem de mutlu olacak… Hepimiz sevgi pıtırcığı olacağız?...
Neymiş MUTLU YÜRÜYÜŞMÜS.
GERÇEKTEN MUTLU MUSUNUZ?
TEKIRDAĞ’lılar oylarını kullanmadan önce bir kez daha düşünmeye davet ediyorum. Tekirdağ’ da trafik sorunu çözüldü mü? İşsizlik sorun olmaktan çıktı mı? İstediğiniz gibi tedavi olabiliyor musunuz? Ailenizle birlikte keyifle gezebileceğiniz, huzur içinde alışveriş yapabileceğiniz, dinlenebileceğiniz mekanlar, parklar, bahçeler, müzeler var mı? Sokaklarınız temiz, çöpünüz zamanında toplanıyor mu? Yolunuz kaldırımı olmayan mahallelerde mi, yıllar önce yapılanlarda mı yoksa zırt pırt değiştirilenlerde mi yaşıyorsunuz? Tekirdag tozdan çamurdan arındı mı? Denizimizden dünya standartlarında yararlanır mı olduk? Kaldırımlara çizgiler çizerek engellilerimizin engellerini gerçekten kaldırabildik mi? Olası bir depremde içinde yaşadığımız binalara, bizi yönetenlerin bize yardım edebileceğine gerçekten inanıyor muyuz? Çocuklarımızın geleceğine güvenle bakabiliyor, bu şehri yönetenlerin onlara bizim yaşadığımızdan daha yaşanabilir bir Tekirdag bırakabileceklerine güvenebiliyor muyuz? Bütün bu sorulara daha birçokları eklenebilir. 31Mart’ta sandığa gitmeden önce bu sorulara cevap verebilmek, vicdanımızın sesini dinleyebilmek çok önemli. Bunları zaten biliyoruz, iyi kötü bir şeyler yapıyorlar demek sizi sorumluluktan kurtarmaz. Çocuklarınıza yaşanabilir bir Tekirdag miras bırakmanızı sağlamaz. Dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Kendiniz için, gelecek nesiller için, güzel bir Tekirdağ için değiştirin!
Unutmayalım: Şehirleri mutlu eden insanlardır.5 yıldır mutlu olanlar kimlerdi söylemeyeceğim Anlıyorsunuz.
Bir arada yaşayabileceğimiz ve ortak alanları birlikte kullanabileceğimiz yollar, alanlar, mekanlar ve binalar inşa etmediğimiz müddetçe insanlarımız değil, şehirlerimiz engelli olacaktır. İnsanlarımız da mutsuz.
Makyaj belediyeciliği artık insanları mutlu etmiyor. Büyükşehir ve Ilçe Belediye Başkanlarının ortaya koyduğu somut bir proje yok ne yazık ki... Trafik, otopark, ulaşım gibi alanlarda büyük problem yaşaması kenti planlayan yetkililerin en büyük eksikliği. Hatalı güzergâh seçimi, pahalı maliyetler bu sistemi tartışılır kılmakta. Buna ek olarak araç park yerlerinin yetersizliği ve fahiş ücretleri, otopark alanlarının düzensizliği kenti tam bir keşmekeşe sürüklemekte. Insanlarımızın göreniyle görmeyeniyle, duyanıyla duymayanıyla, yürüyeniyle yürüyemeyeniyle bir arada yaşayacağı şehire ihtiyacı var.
Sadece engelliler için değil tüm insanlar için erişilebilir şehir inşa etmemiz gerekiyor.
Bir insan yaşadığı şehirde bulunduğu yerden diğer bir noktaya yalnız başına ulaşamıyorsa, dokunmak istediği bir yere dokunamıyorsa, hastanesine, işyerine, parkına, sinemasına, alışveriş merkezine, tiyatrosuna gidemiyorsa o insanın o şehirde yaşaması çok da fazla bir şey ifade etmez.
Mutlu şehirler meydana getirmemiz için kendisiyle barışık, hayata tutunmuş, zor anlarda bile gülümseyerek çevresine bakabilen insanların sayısını çoğaltmalıyız.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR