Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SEÇİMLERE 2 GÜN KALDI

SEÇİMLERE 2 GÜN KALDI
29.03.2019 / 11:21
Belediye Başkan Adayları son hafta 1 oy daha fazla alabilmek için tempolarını iyice arttırdı. Bazı İlçelerde Akparti adaylarının oldukça rahat olduğu aşikar. O ilçeler zaten kamunun malumu.Sonuçta hiçbir aday kaybedeceğini bile bile bir yarışa girmez.11 İlçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesinin Chp’ de olduğu Tekirdağ ‘da bugünlerde önemli isim ve bakanları ağırlıyor.yarış artık iyice kendisini gösterdi.
Hal böyle iken Pazar günü yapılacak seçimlerde Tekirdağ’ın yeni belediye başkanları belli olacak.Muhtemeldir ki önümüzdeki Çarşamba günü de yeni başkanlar mazbatalarını alıp koltuklarına oturacak. Ama asıl iş ondan sonra başlayacak. Çünkü bir belediye hariç, diğer bütün ilçe belediyelerinin de kasasında para yok. Gelen bilgilere göre bazı ilçelerde büyük firmalardan bir şekilde para alınıyor, ihaleler veriliyor yada arsalar satılıyor. Ancak bu şekilde personel maaşları ödenebiliyor. Aslında aylardır belediye başkanı olmak için uğraşıp didinenler o koltuğa oturunca karşılarında milyonluk borçla karşı karşıya kalacak. Bir taraftan borç ödeyecek, bir taraftan ilçeye yatırım yapmak için mücadele edecek. Asıl savaş ve mücadele o zaman başlayacak.
Peki bu kadar borcun sonunda ne görüyoruz??? Tekirdağ, Türkiye’nin tüm renklerine sahip coğrafi yapısıyla, dağlarıyla , deniziyle en önemlisi insan yapısı ile sorunsuz doğal özellik ve yapıya sahip dostlarım. Doğru şekilde sevk ve idare edebilecek bir belediye başkanı ile Tekirdağ ve ilçeleri fazla değil 3 senede uçabilirdi. Neler mi yapılırdı? Belediye hizmetleri sadece çöp toplamak , asfalt yapmak olarak algılandı bunca zaman. Rutinlerinin içerisinde öylesine derinlikler var ki. Bu derinliği anlamayan başkanlar tarafından yönetildi . Süleymanpaşa’yı sahilinden ibaret sayanlar nimetlerini sürekli buraya sürküle etti. Gözle görülür, elle tutulur hiçbir kalıcı proje üretildi mi? Belediye başkanı esnafın potansiyelini arttıracak, ticari sirkülasyonu yoğunlaştıracak projeler üretemiyorsa , dağı taşı altından yapsa kime ne yararı olur?
Esnaf iş yapmıyorsa , belediye iş yapmıyor demektir.
Süleymanpaşa’da esnaf iş yapmıyor. Onlarca kapanan işyerleri en somut göstergesi. Esnaf kendini geliştirmiyormuş. Hadi oradan. Onlarca yatırım yapan esnafa siz ne sağladınız. Ana caddelerderin bile ışıl ışıl değilse, kendi evlerinize yakın yerlere parklar,sosyal dinleti alanları yapıp diğer tarafları ötelediyseniz ne demeli?
Denizinden istifade edilemeyen ilçelerinde bir aqupark yapamayıp, binlerce insanı başka ilçelerde haftasonunu geçirmeye mecbur bırakıyorsanız, ne iş yapmış oluyorsunuz?
Kültür merkezini yıkarak, yenisini inşa edemediniz.
Süleymaapaşa körebe oynayacak bir ilçemi?
Kent meydanında başına güneş geçtiği için vakit geçiremeyen insanların memnun yaşadığınımı zannedersiniz? Bir haftasonu kendi mahallesinde böyle bir mekan bulamayıp bilmem kaç km yürüyerek sahile gitmesi belediyecilik midir?
Bu işi bilmiyorsunuz vesselam
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR