Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ELEŞTİRİ VE İHANET FARKI BİLMEK GEREK

ELEŞTİRİ VE İHANET FARKI BİLMEK GEREK
12.04.2019 / 11:24
Bir yanlışı, eksiği, hatalı icraatı veya bakış açısını dile getirmek, yerine doğru olanı önermek, hatalar zincirine yol açacak bakış acılarına dikkat çekmek yani eleştirmek ihmal edilmemesi gereken bir sorumluluktur.
Bu sorumluluğu yerine getirmeye ihanet gözüyle bakanlara şahit olunabiliyor. Veya “ Aman ha eleştirenlere imkan tanımayın” diyenler çıkabiliyor. Cemiyetin sosyal, kültürel ve akıl sağlığını düşünmez, egemen olarak gördükleri güçlere teslim olur ve hakikat-i gizleyerek bireysel konfor elde etmenin çabasını sürdürürler.
Görüyoruz ki “bize yazan, düşünen lazım değil.” diyorlar. Kitabımız da bir uyarı var. Der ki “Size doğru olanı hatırlatacak, hayra çağıracak , iyiliğin ayakta durmasına hizmet edecek ve içine düşülebilecek kötülük hakkında uyarabilecek toplumlar yetiştirin.”
Eleştirmeyi bir kardeşlik yardımı olarak değil, ihanet diye arz-ı endam etmeye başlandı. Birisi hatası söylenince onu düzeltmek için çırpınanlar gitti, hatası söylenince agresifleşip, saldırganlar geldi.
Bu yol karşımıza nasıl bir çıkış yapabileceğimizi bilemediğimiz dar sokaklar çıkardı. Kendi eleştirimizi yapmak yerine” Biz de hata yok, birileri bizi çekemiyor “demeyi tercih eder olduk.
Eleştiri doğrunun ortaya çıkması, yanlışlardan dönülmesine katkı anlamında bir ibadet olabilir ama ihanet asla...
Şimdi soruyorum, bu kadar imkan, olanak ve zemin var iken başarıya ulaşamamak ihanet değil de nedir?
İhanet eden nasıl eder? Kalemim döndüğünce anlatayım…Vatan sevgisi yoktur, Devlete sadakat yoktur, Bayrak aşkı yoktur, Millet şuuru yoktur, Allah inancı yoktur. Bu gün Türkiye’de bu tür İHANET’İN ÇOCUKLARI’nın sayısı az değildir.
Dede Korkut doğru söylemiş;. ”HAİN İÇERİDEN OLURSA KAPI KİLİT TUTMAZ!..” Ama bu gün; İçeride hainler var, lakin içeride Allah’a şükürler olsun ki, bu vatanı sevenler de var.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR