Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BAZI BESİNLERİ ÜRETEBİLİRİZ

BAZI BESİNLERİ ÜRETEBİLİRİZ
30.04.2019 / 11:14
Yediğimiz besinlerle ilgili olarak halkımız bayağı bilinçlendi. Margarini sofralardan kaldırmaya zeytinyağ ağırlıklı kullanmaya vs. başladı. Bu önlemler de netice veriyor. Zaten kansere yakalanma riski de bir hayli düştü. Tekirdağ ortalaması genelin üstünde olsa da.
Bunu başardık ta domates te biber de topraksız tarımla elde ettiklerimiz veya bir kaç saat içinde yapılan yanlış üretimler sağlığımızı çok etkiliyor. Gelgelelim kuyruk ta alıyoruz amansız tüketiyoruz. Çok korkusuz bir milletiz.
Bahara eriştik her şey elimizin altında köyde toprağı olan evinin bahçesi olan geniş terası olan veya hobi bahçelerinde bunları üretebiliriz. Hem çok zevkli hem toprakla temas işin keyfini çıkararak. Hem de kendi aromasının tadına vararak.
Kışında yazın olan sebzeleri tüketmeyelim. Allah yanlış mı yapıyor bunları niye kışın çıkartmıyor. Kışın da yemeyelim veya konservelerinle idare edelim. Ben çocukken tüketimlerimiz böyleydi yaz sebzelerini yazın yerdik.
Bunları kendimize kadar üretebilme alışkanlığını kazanabilirsek. Hem sağlıklı beslenir hem de fiatların ucuzlamasına katkımız olur arz talepten. Hem de sağlığımızla ilgili üzücü sonuçlarla karşılaşmayız.
Yabancı ülkelerde az yerlerde üretim artışı sağlayan kolay zevkli usuller geliştirilmiş. Evimizde kedi köpeğe bir sürü zamanlar ve paralar harcıyoruz. Burada da sağlığımız söz konusu. Yediğimizin tadı söz konusu. Bize kalan bu zevkli uğraşa zaman ayırmak. Denemeye başlasak devamı da gelecek.
Bu konularda mesafe almak zor olsa da ben bu köşede yazdığım sürece başka yönlerinden girerek yinede hatırlatmalar yapacağım.
Bu konuları rahat yazıyorum, çünkü deniyorum. Sonuç aldım. Bir ziraat mühendisi domatesi ısırdıktan sonra oooh dedi işte domates bu.
Olumsuz videoları seyrediyoruz. Yüzümüzü ekşitiyoruz on dakika sonra unutuyoruz. Bu konu çok uzun biz bir köşesinden tuttuk. Büyük çoğunluk biliyor. Uygulamalarını da yapmak ümidi ile diyorum.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR