Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EN YAKIN ARKADAŞIMIZ

EN YAKIN ARKADAŞIMIZ
02.05.2019 / 11:21
Sigara değilmi o. Hain o aynı zamanda 1992 yılıydı. Rahmetli babam Eskişehir Tıp fakültesine yatıyor. O yıllarda sigara yasağıda yoktu.
Bende holde sigara içiyorum.Söndürecek yer ararken sağımdaki bir kapıda A4 kağıdına elle yazılmış sigara içenler koğuşu okudum. Hemen içeri girdim en az on hasta yatıyor.Hepsini tek tek dinledim. 30 yıldır günde 3 paket 30 yıldır günde 4 paket 7 yaşından beri içiyormuş yaşını soramadım.
Nefes alamıyorlar almaya uğraşıyorlar perişan oluyorlar.Onları öyle seyretmek tam bir işkence. Ve ders oldu bana.
Bende o yıla kadar sigara içmek değil adeta yedim sigarayı. devam edersem netice bu diye düşünüyorum.
Konuşmalarımız bitince babam burada yatıyor. Bana müsade.İsteğiniz varsa alır getiririm.
Koğuşta bir telaş.. Hepsi para arıyor. Bana 10 paket birinci bana şu kadar paket üçüncü. Şimdikiler bilmez o zamanlar bu sigara markaları vardı.
Hop dedim bunu yapamam. Zor nefes alıyorsunuz hala sigaraya devammı ben alamam dedim. Ellerinde para öyle kaldılar.Kimsede başka şey aldırmadı. Şu sigaranın kıymetine bakın ya.
Elimi sigara olan cebime soktum. Onu nefretle kıvırdım paketi. Ve attım. Öyle atmışım ki. Hala bir tane dahi olsa içmedim.Sizden alkış istemiyorum tabi. Sigara içenleri görünce o manzara geliyor aklıma üzülüyorum. Sigara bırakmanız için böyle bir şoklamamı lazım.Etkili olmak için bu hikayeyi en az yüz kişiye anlattım tınlamadı bile.
Birde şimdiki sigaralar hikaye, daha zararlı içine alıştırıcılar konduğunu okuyoruz. Bu kadarda insan insanın düşmanı olmamalı
Sizi ayara getirecek bir şeyler yazmak istemiyorum.Sadece irademizi kullanalım.başaramıyorsak devletinde ön ayak olduğu yerler var çare arayalım. Ömür gelip geçiyor anlamadan. Bu faturalar önümüze çıkacak. Keşke demiyelim. Yaptığımız şey içiyoruz havaya üflüyoruz. Bırak deyince bir sürü bahaneler buluyoruz.. Bu konuda daha net olmaya gayret gösterelim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR