Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ÇELİK ÇOMAK OYUNU

ÇELİK ÇOMAK OYUNU
10.05.2019 / 11:15
Mart ayının ortalarında 1’i Fırat Kalkan’ı Harekatı bölgesinden olan 2’si Hakurk dağlarında görev yapan Mehmedimiz şehit olmustu. Son 3 gündür 6 şehit verdik toprağa, bu gidişle de verecek gibiyiz.
Sorumlular pek tabi ortada, ama dikkat çeken ayrıntı neden bu denli kulak arkası ediliyor, manipüle edilmenin yeni hali bu mu oldu artık? Şehit haberlerine alışmak gibi mesela, cidden utanıyorum, utanacağımda, sahi ya vatan gerçekten sağ olsun mu? Sizlere soruyorum sağ olsun mu? Ya Aklımızla alay ediliyor, fakat yaşananlar ortada yaşatilanlar ortada..Ulkedeki mualefetin siyaset anlayışı malesef ki çelik çomak oyunu zannetmesidir. Türkiye’yi yönetmeye talipler bir de.Ana kuzucukları ölürken ,Mehmetçiğimi katleden hainlerin sandıkta verdikleri desteklerden göğsüleri kabararak övünenleri nasıl görmezsiniz?Hadi diyelim bu hainler kendi kendilerine gelin oluyorlar, ya güveyliği kabul edip de bu zaferdeki ortaklıklarına kabul edenler .Benim midem almıyor bunları. Atatürk ‘ün arkasına sığınıpta siyaset yap, sonra da teröristle iş birliği. Ata bir partiye maal edilemez. Ki size hiç emanet edilemez.Dağdakinin sandıkta hükmü yoktur.
Bir subayı öldü diye; Atamın bir sözü geliyor aklıma.YAKIN MENEMENİ.
Nereleri yakalım.Gidenler geri gelmiyor.Gidenler umurlarındamı?
Ve tüm bunların gölgesinde devam eden Suriye çıkmazı, Kıbrıs meselesi, Türkiye’nin AB üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını talep eden rapor, ekonomik sıkıntılar ve nicesi…Nelerle uğraşıyoruz değil mi? Tam geliştik, büyüdük, büyüyeceğiz derken tehditlerin gölgesinde yol almaya çalışıyoruz.
Bugün geldiğimiz noktada tehditlerin gölgesindeki Türkiye bunlarla daha çok sıkıştırılarak birilerine muhtaç edilme gayesinde. Bizler bu nokta da milli şuur ve bilinçten asla yoksun olmamalıyız.
Üstelik saibeli gecen secimler sonrasi, bu yolda en büyük sıkıntılara gebeyiz. Bu süreç halk nezdinde provokasyonlara en açık olduğumuz nokta.
Bölünmeyi en çok burada kamplaşarak, kutuplaşarak yaşıyoruz. Buda birilerini cesaretlendiriyor. Gezi eylemleri ve darbe girisimlerinde karışıklığı değerlendirmek isteyen zihniyet bugünde farklı yüzlerle devamını korumaktadır.
İçinde bulunduğumuz ekonomik buhranın yanı sıra tüm dünyadan üzerimize sinsice gelen şimşeklerin gölgesindeyiz.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR