Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TEKİRDAĞ TURİZM VE TANITMA DERNEĞİ

TEKİRDAĞ TURİZM VE TANITMA DERNEĞİ
17.05.2019 / 11:15
Tekirdağ ‘ın yetiştirmiş olduğu en önemli kazanımlarından biridir, Rahmetli Mehmet SEREZ Amcam.Böyle birinin temelini atarak, emek harcadığı bir dernek beni biraz umutlandırmisti. Hele hele memleket menfaatine kurulan dernekler beni daha da mutlu eder beklenti içine sokar...
Havalar ısındıkça Tekirdag’ın ekonomisi de ısınır diye düşünenlerdenim.
Tabi iş böyle olunca aklıma hemen “ Tekirdağ Turizm ve Tanıtma Derneği “ geldi.
Şöyle kısa bir yolculuk yapı verdim geçmişe doğru… Acaba bizim bu dernek ne iş yapar diye.
Yemin ediyorum aklıma bir şey gelmedi.
Haaa tabi şu İstanbul ve başka şehirlerde yapılan Sehir Tanıtım Günlerinde bizleri komik duruma düşüren; kıytırık bir kağıdın üstüne yazılmış yazılardan oluşan lafta “ turizm beraatı “ türünden bir şeyin dernek tarafından millete dağıtılmasını tanıtım ya da turizm faaliyetinden sayarsanız bilemem.
Allah aşkına bu memlekette bu kadar turizm firması var iken, turizmciliği meslek olarak yapan aklı başında yüzlerce insan varken, alâkasız kisilerin Turizm derneği, hele hele tanıtma derneğinin başında ne işe var Allah aşkına.
Bu kadar turizmci bu işe neden itiraz etmezler bunu da anlamam mümkün değil.
Bir işi bilmeyene emanet ederseniz, kurduğunuz derneğe başkan tayin ederseniz elbette konuşma hakkına da sahip olmuyorsunuz.Rahmetli Mehmet Amca Tekirdağ için büyük bir kazanımdı. Ama mirasına sahip çıkmakta çok büyük sıkıntılar yasanaacak gibi geliyor. Insallah yanılırım.
50 yıldır Tekirdağ turizmi için bu adam dan başka kim ne yaptı.?
Kiraz Festivalinin mucidi ve yaratıcısıdır. O günden bugüne baska Tekirdağ ‘ı tanıtmak için kim ne yaptı. Hafta da bir iki kere gelen Tur otobüsleri vardi uğrayan. Sahil esnafına para kazandıran. Buna bile el atamayıp, çare bulamayan yılda bir kere turizm haftasında A4 kağıdından hepimizin bildiği şeyleri okuyarak turizm canlanmaz. Dernekçilik oynamaktan başka bir işe yaramaz.Icraat lazim.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR