Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KENT KONSEYİ

KENT KONSEYİ
11.06.2019 / 11:14
Birkaç kişinin aklı ile şehir yönetilemez, şehir ortak akılla yönetilir. Bu sebeple 14 yıl once belediye yönetimlerine Kent Konseyi yönetmeliği dahil edildi.
Tekirdağ ve özelllikle Süleymanpaşa’nın ciddi sıkıntılarla boğuştuğu meselesi malum. Bu sorunlar hepimizin sorunu. Trafik, pahalılık, çevre-gürültü kirliliği, istihdam sıkıntısı hepimizi etkiliyor. O zaman bu sorunlar için
el ele vermemiz lazım. Şehri yönetenler de, bu şehrin insanlarının görüşlerini dikkate alarak eyleme geçmeli. Hala Yeni Kent Konseyi oluşumundan bahsedilmedi. Yine belirtmek istiyorum; Bu şehrin sıkıntılarını çözmek için el ele vermek zorundayız.
Dilerim ki bu dönem gerçekten yapılması gerektiği gibi toplumun her kesiminin temsili ile kent yönetimine katılımın sağlandığı, belediyenin 5 yıllık stratejik planına destek olan ve öncelikli sorunlarımızın çözülmesinde yararlı olan bir kent konseyimiz olur. Bu durum esasen seçilen belediye başkanlarımızın niyetine ve yönetim anlayışına bağlı olacağından , yönergesinde ,yasasında yazdığı şeklinde çalışan bir kent konseyi acil ve öncelikli sorunlarımızın çözümünde yer alır.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR