Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İNANDIĞIMIZ YOL

İNANDIĞIMIZ YOL
25.06.2019 / 10:58
Bizim ki bitmeyen bir azim, sarsılmayan bir inanç, adanmış bir ömürdür. Anlamayan anlamaz.Etrafımızın ateş topuna döndüğü bugünler.Biz siyaset yapmayandan korkarız…Kavgada arkadaşını bırakıp kaçamazsın. Kendi kişisel çıkarların için kimseyi satamazsın.Yolda yürümemiz, arkadaşlarımızla konuşmamız, işyerindeki ilişkimiz hep siyasetle bağlantılıdır. .İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği ;şuurlu oluşu ve kişiliğidir.Evet biz siyaset yapıyoruz.
Biz siyaset yapmayandan korkarız…Kimileri politikayla uğraşıyorlar.Biz yola bir parti bayrağı alıp düşmedik bazılarının yaptığı gibi. Rantla, tezgâhla işimiz olmadı. Herkes keskesi biliyor.Bazen “muhalif olma” demeye çalışıyorlar.
Bunun söylerken bile siyaset yaptıklarının farkında değiller.Uzun yıllardır, yanı başımda olan arkadaşlarımla kavga bile etmediysem, bu siyaseti doğru kullanabiliyor olmaktan kaynaklanıyordur. Biz politikadan anlamıyoruz ama siyaset yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Biz siyaset yaparız. Siyaseti bilmeyenlerin tek yaptigi sey inananlara dezenformasyon yaratma peşinde olmalaridir.Bir insan akıllı olmayabilir, yetenekli ve becerikli olamayabilir ama vicdanlı olmak zorunda.
Ben vicdanlı insanla korkmadan, çekinmeden arkadaşlık yaparım. Vicdanlı olan adamdan kimseye zarar gelmez.Bir söz verdik ve bu sözden geri dönmedik. Bizim verdiğimiz sözler hiçbir zaman havada kalmaz. İşte bu yüzden severler bizi. Yanlış yapmayız çünkü. Severler sayarlar bizi. Saygı da sevgi de korkuyla yaratılmaz. Kimsenin sevip saymasını da önemsemeyiz aslında. Biz nerede durduğumuzu biliyoruz. Kendimizin farkındayız çünkü.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR