Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YUNUS MİSALİ

YUNUS MİSALİ
28.06.2019 / 11:23
Her insan kendi sözünü söyleme,dünyayı adlandırma hakkını kullanmalıdır. Ve sözün yeni bir güç kazanmasına katkı sağlamalıdır.Susmak yokluktan başka nedir ki?
Korktuğu için susar,çekindiği icin susar.Konu hakkında söyleyeceği birsey yoksa susar,bilgisi yoksa susar.Ama benim için daha baska yürümezsek varamayız ,ses vermezsek bilemeyiz ki...
Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyecek kadar bencil olamadım hiç bir zaman.Ben kendi hayatim da birilerinin hayatımı dedektif gibi irdelemesine göz yumamadım.Adımın kulis aralarında geçiyor olmasını olgunlukla karşılayacak kadar zarif biri de olamadım.Mevlananın “Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol”sözünü insanlığa ezber ettirmek isterdim.
Maskelerinden kurtulmaları için yol gösterdiklerim, okumalari için kitap tavsiye ettiklerim, sohbet arasında özellikle geçirdiğim “bence...lerim oldu.
Ama insanoglu Farkında olmadan küçülür, farkında olarak yaptıklarıyla gururlanir.iftira atmayı kendisine onur bilir,yalancılıkla suçlarken boyları kadar yerin altına girer. Ama hiç kızarmaz.Bu da nedensiz değil tabii.Çünkü insanoglu bu! Neyle doğar neyle büyürse onunla var olur.
Kalbinizin coğrafyasını genişletin, yeni topraklar edinin. Yunus misali…
Sizin hayatınızı izlemeye bir tek gözün hakki var,Kalp gözünüz sizi izlesin yeter.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR