Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
COVİD KIRMIZINDAN KURTULMAK HEPİMİZİN ELİNDE
BAŞKAN KADİR ALBAYRAK'IN YEŞİLAY HAFTASI MESAJI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Çerçevesinde Kadın ve Şiddet Konulu Konferans Düzenlendi

Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

EHVEN-İ ŞER NEDİR?

EHVEN-İ ŞER NEDİR?
26.10.2019 / 09:03
Atatürk’ün de dediği gibi Ehven-i şer, şerlerin en kötüsüdür. Ehven_i Şerler ile sürüklendiğimiz ister diyin stratejik derinlik ister diyin stratejik çukurdan kurtulmanın yollarından biridir Barış Pınarı Harekatı. Barış Pınarı Harekatı bir nevi sınır bütünlüğümüzü korumak ve çevre bölgelerde ki toprak bütünlüğünü korumak Ehven-i Şer denilen manda yöntemleriyle kimsenin tehditlerle karşı karşıya kalmamasıdır .
Suriye ‘ de bir heyecan , macera veya fantezi arayışında değiliz. Suriye’ye gitmemizin tek sebebi Vatan topraklarımızın birlik ve bütünlüğünü korumaktır. Türk askeri Türkiye’de nargile keyfi yapan Suriyeliler için orada bulunmamaktadır. Esad ile neden anlaşma yapılmıyor , görüşüp toprakları verilmeli diyebilirsiniz. Fakat Suriye ‘de ki Esad ailesi 20 yıl öncesi ne ise şimdi de aynı. 20 yıl önce Baba Esad değilmiydi terörist başı Abdullah Öcalan’ı koruyarak himayesine alan. O işler öyle olmuyor.
Esad PYD/YPG ile çoğu zaman işbirliği yapmıştır. Esad’ın PYD/YPG’yi Suriye’nin kuzeyinden temizlemeye gücü de , imkanı da yoktur. Kaldı ki kendilerininde boyle istek ve arzusuda olduğu da meçhuldur. Suriye’nin kuzeyin de savunma hattını oluşturulmadığımız takdir de uzun vadede savaş Türkiye’nin içerisine taşınacaktır. ABD , İŞİD bittiği halde PYD/YPG ‘ye 30 bin tır silahı taş ve toprakla savaşması için göndermedi.
Bu sözde terör devletçiliğinin bir sonra ki hamlesi Türkiye ‘ye karşı olacaktı.
Osmanlı zamanında yaptığı ne ise Günümüz Türkiye’sinin amacı da budur.Önde gelen Arap Tarihçilerinin yıllardır söylediği tekşey Osmanlı Bölgeden çıktıktan sonra İngiliz ve Fransız politikalarından şikayet etmişizdir.1900’lar da bu iki ülke süper güç konumundaydı.Arapları böldüler.Oysa ki Osmanlılar Arapları Politik bir güç olarak korumuşlardı.Osmanlılar gidince Fransızlar ve İngilizler Suriye’yi böldüler.Günümüzde süper güç Amerika da Irak’ı böldü.Bu bölünme bölgedeki bütün ülkelere sıçrar.Iraktaki etnik nedenlerle bölünmesi başarıldı.Bölgedeki diğer ülkelerde etnik neden ile bölünmeye çalışılıyor. Amaç zaten bir kaos çıkarmaktı ve o kaosunu devamı sağlanıyor.Bu kaostanda beslenen çok ciddi bir düzen var.
Etiketler:
Yazarın Diğer Yazıları

YAZARLAR